Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Bez autora
Oct 21 2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1 денар на 66,5 денари за литар. Цената на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство не се менуваат, односно остануваат на 62 и 50,5 денари за литар. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,740 денари на 32,954 денари за килограм.

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува истаБензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1 денар на 66,5 денари за литар.

Цената на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство не се менуваат, односно остануваат на 62 и 50,5 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,740 денари на 32,954 денари за килограм.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik