Kad sudjeluje u dokapitalizaciji NKBM-a

Bez autora
Apr 13 2011

Kapitalska družba (Kad), slovenski paradržavni fond, sudjelovat će u dokapitalizaciji Nove Kreditne banke Maribor proporcionalno svom postojećem vlasničkom udjelu koji iznosi 4,79 posto, poručeno je iz spomenutog društva. Kad će tako upisati i uplatiti 625.306 novih dionica. Društvo će uplatiti dodatne dionice stjecanjem vlasničkog udjela do najviše 10 posto pod uvjetom da se sklopi i ugovor o opcijskoj prodaji dionica. Spomenuti će ugovor Kad-u omogućiti da smanji rizik zbog izloženosti toj investiciji i da poboljša likvidnost investicije, navode u Kad-u, koji će izvršiti uplatu vlastitim sredstvima, bez zaduživanja.

Kad sudjeluje u dokapitalizaciji NKBM-aKapitalska družba (Kad), slovenski paradržavni fond, sudjelovat će u dokapitalizaciji Nove Kreditne banke Maribor (NKBM) proporcionalno svom postojećem vlasničkom udjelu koji iznosi 4,79 posto, poručeno je iz spomenutog društva.

Kad će tako upisati i uplatiti 625.306 novih dionica.

Društvo će uplatiti dodatne dionice stjecanjem vlasničkog udjela do najviše 10 posto pod uvjetom da se sklopi i ugovor o opcijskoj prodaji dionica. Spomenuti će ugovor Kad-u omogućiti da smanji rizik zbog izloženosti toj investiciji i da poboljša likvidnost investicije, navode u Kad-u, koji će izvršiti uplatu vlastitim sredstvima, bez zaduživanja.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik