Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović saopštila je danas da će autoput Ljig–Preljina biti zvanično otvoren 7. novembra, uz očekivanje da će novi put unaprediti saobraćajnu bezbednost u zemlji.Mihajlović je precizirala da je deonica duga približno 40 kilometara, za šta je ukupno izdvojeno 300 miliona evra. Ovaj novi autoput će poboljšati bezbednost u saobraćaju jer više neće morati da se koristi Ibarska magistrala, objasnila je ona i ocenila da je završetak deonice Ljig–Preljina dokaz da je Srbija zemlja koja završava svoje infrastrukturne projekte.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović saopštila je danas da će autoput Ljig–Preljina biti zvanično otvoren 7. novembra, uz očekivanje da će novi put unaprediti saobraćajnu bezbednost u zemlji.
Mihajlović je u izjavi za Radio-televiziju Srbije (RTS) precizirala da je deonica duga približno 40 kilometara, za šta je ukupno izdvojeno 300 miliona evra.
Ovaj novi autoput će poboljšati bezbednost u saobraćaju jer više neće morati da se koristi Ibarska magistrala, objasnila je ona i ocenila da je završetak deonice Ljig–Preljina dokaz da je Srbija zemlja koja završava svoje infrastrukturne projekte.
Ona se osvrnula i na značaj sastanka premijera Kine i 16 zemalja srednje i istočne Evrope koji će se održati u Rigi, istakavši da će tom prilikom biti potpisana tri ugovora i jedan memorandum.
Prema njenim rečima, biće potpisani komercijalni ugovor o modernizaciji i rekonstrukciji pruge Beograd–Budimpešta, sporazum o finansiranju izgradnje autoputa Surčin–Obrenovac na Koridoru 11 i ugovor o izgradnji dela obilaznice oko Beograda.
Vrednost tih projekata iznosi približno 700 miliona evra, navela je Mihajlović i istovremeno najavila da će Koridor 10 u potpunosti biti završen sledeće godine.