Prijavljeno 635 subjekata za podsticaje za mala i srednja preduzeća

Bez autora
Apr 13 2026

Na javne pozive za dodjelu podsticaja za mala i srednjih preduzeća u ovoj godini prijavljeno 635 privrednih subjekata, rečeno je u Ministarstvu privrede i preduzetništva Republike Srpske.

Od tog broja 595 privrednih subjekata prijavljeno je za dodjelu podsticaja za poboljšanje konkurentnosti malih i srednjih preduzeća, a za dodjelu podsticaja za promociju malih i srednjih preduzeća njih 40.

Iz resornog ministarstva podsjećaju da se javni poziv za dodjelu podsticaja za poboljšanje konkurentnosti odnosi na podsticaj ulaganjima za tri namjene - digitalnu transformaciju poslovnih procesa, nabavku opreme i očuvanje tradicionalnih zanata.

Ukupno predviđeni budžet za ovaj podsticaj iznosi 2.500.000 KM, a procenat sufinansiranja ulaganja je do 70 odsto za razvijene i srednje razvijene jedinice lokalne samouprave, odnosno do 80 odsto za nerazvijene i izrazito nerazvijene.

Javni poziv za dodjelu podsticaja za promociju malih i srednjih preduzeća odnosi se na ulaganja za organizovanje zajedničkog nastupa malih i srednjih preduzeća iz Srpske na sajmovima u inostranstvu, organizovanje sajma i organizovanje konferencije.

Ukupno predviđeni budžet za ovaj podsticaj iznosi 1.000.000 KM, a procenat sufinansiranja ulaganja je isti kao za drugi javni poziv, prenosi Srna.


Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik