Na Beogradskoj berzi tokom ove sedmice ostvaren je promet od 42.034.478 dinara, a najviše je trgovano akcijama “Dunav osiguranja”, navodi se u berzanskom izveštaju.
Kada je reč o indeksima, Belex15 je porastao za 0,10 odsto, a Belexline je pao za 1,00 odsto. Rast cena akcija za 0,54 odsto doveo je “Metalac” iz Gornjeg Milanovca na prvo mesto nedeljne dobitničke liste, a akcije te kompanije su na kraju trgovanja vredele po 2.066 dinara.
Sledi “Jedinstvo metalogradnja” iz Sevojna sa rastom vrednosti akcija od 0,27 odsto, a koje su na zatvaranju trgovanja dostigle cenu od 750 dinara.
Na gubitničkoj listi ove nedelje prednjači beogradska “Informatika”, čije akcije su zabeležile pad od 16,67 odsto i na kraju trgovanja vredele po 5.000 dinara. Na drugom mestu je beogradska “Termika”, sa padom akcija od 14,79 odsto, koje su na kraju trgovanja vredele po 3.400 dinara.
Tokom nedelje najviše je trgovano akcijama “Dunav osiguranja”, sa ostvarenim prometom od 6,56 miliona dinara, a sledi beogradski Aerodrom “Nikola Tesla” sa prometovanih od 2,93 miliona dinara.