Predsednik Koordinacionog tela Vlade Republike Srbije za Bujanovac, Preševo i Medveđu Zoran Stanković i predsednik opštine Preševo Ardita Sinani ocenili su danas da je rešavanje ekonomskih problema prioritet za opštine Bujanovac, Preševo i Medveđa. Stanković i Sinani su, nakon sastanka u Preševu, najavili bolju saradnju između lokalne samouprave u tom gradu i predstavnika države Srbije. Stanković je podsetio na to da se obavlja nostrifikacija diploma onima koji su završili škole u Makedoniji i Albaniji, dok će se o diplomama sa Kosova i Metohije razgovarati u Briselu. On je ocenio da situacija u Preševu, Bujanovcu i Medveđi nije napeta i da te tri opštine imaju i dodatni budžet koji za ovu godinu iznosi 262 miliona dinara, preciziravši da je 95 miliona dinara pripalo Bujanovcu, 90 miliona Preševu i više od 36 miliona Medveđi.
Predsednik Koordinacionog tela Vlade Republike Srbije za Bujanovac, Preševo i Medveđu Zoran Stanković i predsednik opštine Preševo Ardita Sinani ocenili su danas da je rešavanje ekonomskih problema prioritet za opštine Bujanovac, Preševo i Medveđa.
Stanković i Sinani su, nakon sastanka u Preševu, najavili bolju saradnju između lokalne samouprave u tom gradu i predstavnika države Srbije.
Stanković je podsetio na to da se obavlja nostrifikacija diploma onima koji su završili škole u Makedoniji i Albaniji, dok će se o diplomama sa Kosova i Metohije razgovarati u Briselu.
On je ocenio da situacija u Preševu, Bujanovcu i Medveđi nije napeta i da te tri opštine imaju i dodatni budžet koji za ovu godinu iznosi 262 miliona dinara, preciziravši da je 95 miliona dinara pripalo Bujanovcu, 90 miliona Preševu i više od 36 miliona Medveđi.
Sinani je rekla da je tokom susreta bilo reči i o boljoj saradnji i rešavanju problema građana, dodavši da je najveći problem sa kojim se Preševo suočava nezaposlenost.
Posebno su bez posla mladi koji su završili škole na Kosovu, Makedoniji ili Albaniji i zato tražimo da nam pomogne i Ministarstvo prosvete oko nostrifikacija njihovih diploma. Oni koji imaju te diplome ne mogu da dobiju posao i zato treba da rešimo taj problem, istakla je ona.
Stanković će danas u Bujanovcu razgovarati i sa predstavnicima Srba sa tog područja.