Nastavak kampanje "Srpska slagalica" u Svilajncu

Bez autora
Jun 08 2016

Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Vlade Republike Srbije nastavlja promociju jedinica lokalne samouprave širom Srbije kroz projekat "Srpska slagalica" posetom opštini Svilajnac, koja se nalazi sa desne strane Velike Morave, u regionu Šumadije i Pomoravlja.Ova lokalna samouprava ima dve industrijske zone, kao i obezbeđene infrastrukturne i administrativne uslove, privredu na čvrstim nogama i sigurnim potencijalima za dalja pregovaranja i razvoj, što je privuklo više stranih investitora, među kojima i kompaniju "Panasonik".

Nastavak kampanje "Srpska slagalica" u SvilajncuMinistarstvo državne uprave i lokalne samouprave Vlade Republike Srbije nastavlja promociju jedinica lokalne samouprave širom Srbije kroz projekat "Srpska slagalica" posetom opštini Svilajnac, koja se nalazi sa desne strane Velike Morave, u regionu Šumadije i Pomoravlja.

Ova lokalna samouprava ima dve industrijske zone, kao i obezbeđene infrastrukturne i administrativne uslove, privredu na čvrstim nogama i sigurnim potencijalima za dalja pregovaranja i razvoj, što je privuklo više stranih investitora, među kojima i kompaniju "Panasonik".

Brza i efikasna opštinska administracija i rukovodstvo posvećeno rade na svim investicionim projektima u tom mestu, a nalaze se u zgradi iz 1933. godine, koja je nakon nedavne rekonstrukcije zadržala autentičan izgled.

Izuzetan geografski položaj ne pogoduje samo razvoju poljoprivrede, najzastupljenije delatnosti tog kraja, već i obezbeđuje odlične uslove za ribolov.

Prirodnjački centar u Svilajncu, kao najveći naučno-turistički projekat, čini ovu opštinu atraktivnom turističkom destinacijom za školske ekskurzije i posetioce iz zemlje i inostranstva.

Među bogatim kulturnim dešavanjima u ovoj opštini trebalo bi izdvojiti Sinđelićeve dane – centralnu gradsku manifestaciju, koja se organizuje svake godine krajem maja u spomen resavskom vojvodi Stevanu Sinđeliću i njegovim saborcima tragično stradalim na Čegru.

Bele poklade su veliki gradski maskenbal, čiji koreni sežu u prastare paganske običaje posvećene proslavi početka proleća, a raznovrsnost maski i kreativnost učesnika pretvorili su ovu pokladnu povorku u svojevrstan karneval pod maskama.

Takođe, u ovom mestu se organizuje i posebno takmičenje u pripremanju lovačkog gulaša, pri čemu svaki majstor ima svoj recept za ovaj specijalitet, ali se svi slažu u tome da je on najbolji ako se priprema na vatri u kotliću, navodi se u saopštenju.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik