Ministar odbrane u Vladi Republike Srbije Zoran Đorđević razgovarao je danas sa ambasadorom Demokratske Narodne Republike Alžir u Srbiji Abdelhamidom Šebšubom o unapređenju strateške saradnje dveju zemalja, koje neguju tradicionalno prijateljske odnose. Đorđević je tokom sastanka istakao da su vojnoekonomska i vojnoobrazovna saradnja težišne oblasti kada je odbrana u pitanju. On je naveo da se trenutno na školovanju na Vojnoj akademiji i Vojnotehničkom institutu nalaze 32 lica iz Alžira, dodavši da su do sada 72 pripadnika alžirskih oružanih snaga završila školovanje u našoj zemlji. Učesnici razgovora su iskazali zainteresovanost za proširenje saradnje, prvenstveno u oblastima vojno-vojne, vojnomedicinske, kao i saradnje obaveštajno-bezbednosnih službi.
Ministar odbrane u Vladi Republike Srbije Zoran Đorđević razgovarao je danas sa ambasadorom Demokratske Narodne Republike Alžir u Srbiji Abdelhamidom Šebšubom o unapređenju strateške saradnje dveju zemalja, koje neguju tradicionalno prijateljske odnose.
Đorđević je tokom sastanka istakao da su vojnoekonomska i vojnoobrazovna saradnja težišne oblasti kada je odbrana u pitanju.
On je naveo da se trenutno na školovanju na Vojnoj akademiji i Vojnotehničkom institutu nalaze 32 lica iz Alžira, dodavši da su do sada 72 pripadnika alžirskih oružanih snaga završila školovanje u našoj zemlji.
Učesnici razgovora su iskazali zainteresovanost za proširenje saradnje, prvenstveno u oblastima vojno-vojne, vojnomedicinske, kao i saradnje obaveštajno-bezbednosnih službi.
Takođe, bilo je reči i o tome da se u okviru narednog zasedanja Mešovite komisije za ekonomsku saradnju dveju zemalja, koje će se realizovati u Alžiru, razmotre i nacrt Opšteg i Implementacionog ugovora o školovanju, Sporazum iz oblasti vojne industrije i Ugovor o saradnji u oblasti vojne geografije i kartografije.
Đorđević je upoznao svog sagovornika i sa aktivnostima vojnih i policijskih snaga na obezbeđenju državne granice u vezi sa migrantskom krizom, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane.