Veliki potencijal za unapređenje saradnje sa Korejom

Bez autora
Apr 23 2017

Prvi potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić sastao se danas sa generalnim direktorom Biroa za saradnju u oblasti kulture u Ministarstvu inostranih poslova Republike Koreje Li En Jongom. Na sastanku je bilo reči o unapređenju bilateralnih odnosa dveju zemalja, kao i o saradnji u okviru međunarodnih organizacija, sa posebnim fokusom na Unesko. Danas je održan i prvi sastanak delegacija Srbije i Koreje o saradnji u oblasti kulture, obrazovanja, omladine i sporta, koji je inicirala korejska strana. Sastanak je bio prilika za to da se razmotre oblici saradnje na osnovu postojećeg sporazuma u pomenutim oblastima, kao i za dogovor o sačinjavanju programa saradnje u oblasti kulture, obrazovanja, omladine i sporta za period od 2018. do 2021. godine.

Veliki potencijal za unapređenje saradnje sa KorejomPrvi potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić sastao se danas sa generalnim direktorom Biroa za saradnju u oblasti kulture u Ministarstvu inostranih poslova Republike Koreje Li En Jongom.

Na sastanku je bilo reči o unapređenju bilateralnih odnosa dveju zemalja, kao i o saradnji u okviru međunarodnih organizacija, sa posebnim fokusom na Unesko.

Danas je održan i prvi sastanak delegacija Srbije i Koreje o saradnji u oblasti kulture, obrazovanja, omladine i sporta, koji je inicirala korejska strana.

Sastanak je bio prilika za to da se razmotre oblici saradnje na osnovu postojećeg sporazuma u pomenutim oblastima, kao i za dogovor o sačinjavanju programa saradnje u oblasti kulture, obrazovanja, omladine i sporta za period od 2018. do 2021. godine.

Tim programom bila bi obuhvaćena i 2019. godina, kada se obeležava 30-godišnjica uspostavljanja diplomatskih odnosa između dve zemlje, što je, takođe, bila jedna od tema današnjeg razgovora.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik