Vlada je na sjednici u srijedu donijela odluku da će cijena plina za kućanstva od 1. travnja biti prosječno manja za 18 posto dok cijene za industriju nisu regulirane. Ovakva cijena plina bi trebal biti na snazi do 31. ožujka 2017. godine. No, državnom regulacijom nisu svi zadovoljni pa tako iz Ine, koja mora po novoj cijeni prodavati plin HEP-u, ističu da će zbog ove odluke pretrpjeti štetu od oko 160 milijuna kuna. Ovo je još jedna u nizu nepovoljnih odluka koje su proteklih godina nanosile ozbiljnu štetu plinskom poslovanju Ine. Podsjećamo da je cijena plina u travnju 2014. smanjena s 2,20 kn/m3 na 1,71 kn/m3, a prošle godine na 1,59 kn/m3, ističu iz Ine. Prema novoj odluci Ina će morati plin proizveden u Hrvatskoj prodavati HEP-u po 20,1 posto nižoj cijeni, a HEP će operaterima u javnoj usluzi taj plin prodavati po 24,2 posto nižoj cijeni nego sad.
Vlada je na sjednici u srijedu donijela odluku da će cijena plina za kućanstva od 1. travnja biti prosječno manja za 18 posto dok cijene za industriju nisu regulirane. Ovakva cijena plina bi trebal biti na snazi do 31. ožujka 2017. godine.
No, državnom regulacijom nisu svi zadovoljni pa tako iz Ine, koja mora po novoj cijeni prodavati plin HEP-u, ističu da će zbog ove odluke pretrpjeti štetu od oko 160 milijuna kuna.
"Ovo je još jedna u nizu nepovoljnih odluka koje su proteklih godina nanosile ozbiljnu štetu plinskom poslovanju Ine. Podsjećamo da je cijena plina u travnju 2014. smanjena s 2,20 kn/m3 na 1,71 kn/m3, a prošle godine na 1,59 kn/m3", ističu iz Ine.
Prema novoj odluci Ina će morati plin proizveden u Hrvatskoj prodavati HEP-u po 20,1 posto nižoj cijeni, a HEP će operaterima u javnoj usluzi taj plin prodavati po 24,2 posto nižoj cijeni nego sad.