Nove cene goriva – 203 dinara za litar benzina, evrodizel ostaje 218

Bez autora
Jul 10 2022

U skladu sa članom 3. stav 4. Uredbe o ograničenju visine cena derivata nafte, Ministarstvo trgovine, turizma i telekominikacija je u petak utvrdilo nove najviše maloprodajne cene derivata nafte.

Tako će u periodu od od 15 časova 8. jula 2022. godine do 15 časova 15. jula 2022. godine evro dizel koštati 218,00 dinara za jedan litar, dok će evro premijum BMB 95 koštati 203,00 dinara za litar

Time je benzin pojeftinio za dva dinara u odnosu na prethodnu nedelju, dok je dizel zadržao staru cenu.

Takođe, u skladu sa članom 3. stav 5. navedene uredbe, obaveštavaju se privredni subjekti koji obavljaju delatnost trgovine motornim i drugim gorivima na stanicama za snabdevanje prevoznih sredstava da su dužni da utvrđene maloprodajne cene  derivata nafte primene odmah po objavljivanju na zvaničnoj internet stranici Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik