TE Stanari do kraja godine na mreži

Bez autora
Nov 17 2015

U Termoelektrani "Stanari" u toku je testiranje različitih podsustava, uključujući i test kotla u radnom režimu, a krajem godine očekuje se proizvodnja prvih kWh električne energije, rečeno je Srni u EFT grupi. U EFT-u navode da izgradnja termoelektrane teče po planu, te da se u prosincu očekuje sinkronizacija na elektroenergetskoj mreži. Jedan od kupaca energije iz te elektrane bit će i Crodux energetika, generala Ivana Čermaka, koji je u partnerstvu s Alpiqom sklopio ugovor s EFT grupom. Termoelektrana "Stanari" ima snagu 300 MW, s planiranom godišnjom proizvodnjom od 2.000 GWh i godišnjom potrošnjom ugljena od 2,3 mil. tona. Po završetku izgradnje, Termoelektrana će zapošljavati oko 850 radnika. Ukupna vrijednost projekta veća je od 560 mil. eura, što uključuje izgradnju termoelektrane i razvoj rudnika do potrebnog kapaciteta.

U Termoelektrani "Stanari" u toku je testiranje različitih podsustava, uključujući i test kotla u radnom režimu, a krajem godine očekuje se proizvodnja prvih kWh električne energije, rečeno je Srni u EFT grupi.

U EFT-u navode da izgradnja termoelektrane teče po planu, te da se u prosincu očekuje sinkronizacija na elektroenergetskoj mreži. Jedan od kupaca energije iz te elektrane bit će i Crodux energetika, generala Ivana Čermaka, koji je u partnerstvu s Alpiqom sklopio ugovor s EFT grupom.

Termoelektrana "Stanari" ima snagu 300 MW, s planiranom godišnjom proizvodnjom od 2.000 GWh i godišnjom potrošnjom ugljena od 2,3 mil. tona. Po završetku izgradnje, Termoelektrana će zapošljavati oko 850 radnika. Ukupna vrijednost projekta veća je od 560 mil. eura, što uključuje izgradnju termoelektrane i razvoj rudnika do potrebnog kapaciteta.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik