Fabrika duhana Sarajevo: 6,4 miliona KM gubitka u šest mjeseci

Bez autora
Aug 26 2018

Fabrika duhana Sarajevo potnula je u gubitak od 6,4 miliona KM u prvom polugodištu 2018. godine. U istom periodu prošle godine jedini aktivni proizvođač duhana i duhanskih prerađevina u Bosni i Hercegovini poslovao je sa oko deset puta manjim gubitkom- 620 hiljada KM. Poslovni prihodi FDS-a bili su u periodu januar-juni 2018. godine 10,6 miliona KM, nakon što su u istom poršlogodišnjem periodu iznosili 11,6 miliona KM. Poslovni rashodi smanjeni su na 12,3 miliona KM nakon što su prošle godine u istom periodu bili 13,7 miliona KM. Kompanija je ostvarila gubitak od poslovnih aktivnosti od 1,7 miliona KM, ali su na finansijski rezultat uticali rashodi i gubici na zalihama i ostali rashodi i gubici od usklađivanja vrijednosti koji su bili znatno veći nego godinu ranije.

Fabrika duhana Sarajevo: 6,4 miliona KM gubitka u šest mjeseciFabrika duhana Sarajevo potnula je u gubitak od 6,4 miliona KM u prvom polugodištu 2018. godine. U istom periodu prošle godine jedini aktivni proizvođač duhana i duhanskih prerađevina u Bosni i Hercegovini poslovao je sa oko deset puta manjim gubitkom- 620 hiljada KM.

Poslovni prihodi FDS-a bili su u periodu januar-juni 2018. godine 10,6 miliona KM, nakon što su u istom poršlogodišnjem periodu iznosili 11,6 miliona KM. Poslovni rashodi smanjeni su na 12,3 miliona KM nakon što su prošle godine u istom periodu bili 13,7 miliona KM.

Kompanija je ostvarila gubitak od poslovnih aktivnosti od 1,7 miliona KM ( 2,1 mil KM 2017. godine), ali su na finansijski rezultat uticali rashodi i gubici na zalihama i ostali rashodi i gubici od usklađivanja vrijednosti koji su bili znatno veći nego godinu ranije.

Broj zaposlenih pao je na 223, što je 34 manje nego u istom periodu prošle godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik