Gorenje i EVG osnivaju zajedničku kompaniju

Bez autora
May 19 2013

Gorenje pod vodstvom Franje Bobinca bi ulogu jednog od ključnih prerađivača materijala na Balkanu pokušao preuzeti uz pomoć njemačke gupe EVG, sa kojom osniva zajedničko poduzeće. Zajedno sa EVG-om njegovo kćerinsko peduzeće Gorenje Materijali namjerova ući na područje obrade fotografskog materijala. Time bi se bavilo novoosnovano poduzeće Gorenje Materijali Reciklaža. EVG i Gorenje Materijali su koncentraciju prijavili agenciji za zaštitu konkurencije, koja je ocijenila da koncentracija ne podliježe odredbama Zakona o sprečevanju ograničavanja konkurencije. Koliko će uložiti u zajednički projekat u Gorenju nisu željeli otkriti. Aktivnosti za početak poslovanja se pripremaju, dugoročni cilj je da Gorenje Materijali Reciklaža postane glavni igrač pri preradi fotografskog materijala u jugoistočnoj Europi. EVG je specijaliziran za reradu fotografskih kemikalija i otpadaka, dok se preradom tog materijala Gorenje Materijali nije bavilo. Među najdragocjenijim "otpacima" fotografske industrije je bez sumnje srebro koje ga u svojoj proizvodnji frižidera i pegli upotrebljava velenjska grupa.

Gorenje i EVG osnivaju zajedničku kompanijuGorenje pod vodstvom Franje Bobinca bi ulogu jednog od ključnih prerađivača materijala na Balkanu pokušao preuzeti uz pomoć njemačke gupe EVG, sa kojom osniva zajedničko poduzeće, piše Dnevnik.

Zajedno sa EVG-om njegovo kćerinsko peduzeće Gorenje Materijali namjerova ući na područje obrade fotografskog materijala. Time bi se bavilo novoosnovano poduzeće Gorenje Materijali Reciklaža. EVG i Gorenje Materijali su koncentraciju prijavili agenciji za zaštitu konkurencije, koja je ocijenila da koncentracija ne podliježe odredbama Zakona o sprečevanju ograničavanja konkurencije.

Koliko će uložiti u zajednički projekat u Gorenju nisu željeli otkriti.

- Aktivnosti za početak poslovanja se pripremaju, dugoročni cilj je da Gorenje Materijali Reciklaža postane glavni igrač pri preradi fotografskog materijala u jugoistočnoj Europi, naveli su.

EVG je specijaliziran za reradu fotografskih kemikalija i otpadaka, dok se preradom tog materijala Gorenje Materijali nije bavilo. Među najdragocjenijim "otpacima" fotografske industrije je bez sumnje srebro koje ga u svojoj proizvodnji frižidera i pegli upotrebljava velenjska grupa.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik