BMW je za dobavljača kod strukturnog sastavljanja podvozja svojih automobila izabrao kompaniju TPV iz Novog Mesta. Svoj će proizvod TPV ugraditi u više od šest milijuna vozila BMW Groupa. Kompanija iz Novog Mesta posao je dobila u iznimno snažnoj međunarodnoj konkurenciji, a očekuje se da će s proizvodnjom otpočeti kroz nekoliko godina. Za BMW će izrađivati sastavni strukturni segment podvozja koji ima utjecaj na dinamiku vožnje. Ovaj je posao, kažu u TPV-u, potvrda strategije globalizacije kompanije koja traži prodor na američko i kinesko tržište. U sklopu ovog projekta zaposleit će više od 200 dodatnih radnika.
BMW je za dobavljača kod strukturnog sastavljanja podvozja svojih automobila izabrao kompaniju TPV iz Novog Mesta.
Svoj će proizvod TPV ugraditi u više od šest milijuna vozila BMW Groupa. Kompanija iz Novog Mesta posao je dobila u iznimno snažnoj međunarodnoj konkurenciji, a očekuje se da će s proizvodnjom otpočeti kroz nekoliko godina. Za BMW će izrađivati sastavni strukturni segment podvozja koji ima utjecaj na dinamiku vožnje.
Ovaj je posao, kažu u TPV-u, potvrda strategije globalizacije kompanije koja traži prodor na američko i kinesko tržište. U sklopu ovog projekta zaposleit će više od 200 dodatnih radnika.
Prema procjnenama poznavatelja, radi se o najvećem poslu za slovensku dobavljačku industriju u povijesti.
Skupina TPV broji 1200 zaposlenika, a lani je ostvarila prihod od 153 milijuna eura uz 10-postotni rast.