Menadžment „Jumka“ traži kompromis

Bez autora
May 20 2014

Rukovodstvo „Jumka“ smatra da će sa zaposlenima koji žele da rade postići kompromis, da bi što pre započela proizvodnja u svim pogonima. Kažu, firma učestvuje na svim većim tenderima u državi, pa su mogući i poslovi vredniji od milijarde dinara. Po rečima predsednika Nadzornog odbora, Branislava Popovića, pogoni u Vranju, Vladičinom Hanu i Poljanici rade, dok za one u Bosilegradu i Radovnici nema toliko posla, iako tamošnji radnici nisu u štrajku. Svi koji su sada za mašinama ni na šta nisu prisiljavani, kao što je bilo spekulacija, već su se sami javili da dolaze na posao i normalno odrade smenu, tvrdi Popović, navodeći da će radnici koji su bili angažovani od januara do aprila uskoro dobiti neki vid nadoknade, koju će kompanija obezbediti iz svojih sredstava.

Menadžment „Jumka“ traži kompromisRukovodstvo „Jumka“ smatra da će sa zaposlenima koji žele da rade postići kompromis, da bi što pre započela proizvodnja u svim pogonima. Kažu, firma učestvuje na svim većim tenderima u državi, pa su mogući i poslovi vredniji od milijarde dinara.

Po rečima predsednika Nadzornog odbora, Branislava Popovića, pogoni u Vranju, Vladičinom Hanu i Poljanici rade, dok za one u Bosilegradu i Radovnici nema toliko posla, iako tamošnji radnici nisu u štrajku.

- Svi koji su sada za mašinama ni na šta nisu prisiljavani, kao što je bilo spekulacija, već su se sami javili da dolaze na posao i normalno odrade smenu - tvrdi Popović, navodeći da će radnici koji su bili angažovani od januara do aprila uskoro dobiti neki vid nadoknade, koju će kompanija obezbediti iz svojih sredstava.

Branislav Trajković, jedan od direktora zadužen za finansije, naglašava da je dodatni problem i to što štrajkači u blokadi drže upravnu zgradu, pa je nemoguće doći do spiskova radnika koji su bili angažovani i kojima treba isplatiti novac.

Menadžment, inače, tvrdi da je - od ukupno 1.650 - svega 200 radnika u istinskom štrajku, dok se ostali bave poljoprivredom...

S druge strane, čuju se tvrdnje da je mnogo veći broj radnika u štrajku i da oni neće odustati. U međuvremenu, predstavnici Samostalnog sindikata i Asocijacije nezavisnih i samostalnih sindikata uplatili su 86.300 dinara na namenski račun za pomoć poplavljenima. Reč je o sredstvima koje je Vranje, svojevremeno, opredelilo kao vid podrške najugroženijim radnicima.

Pomoć

Na konferenciji za medije, iz „Jumka“ je saopšteno da je ova kompanija ugroženima širom Srbije već poslala dva šlepera vode, a priprema i 3.000 radnih odela, 5.000 mantila, 3.000 pari pantalona i 4.000 džakova.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik