Njemački sud presudio u korist Preventa protiv Volkswagena

Bez autora
Feb 05 2020

Zemaljski sud u njemačkom gradu Duseldorfu presudio je u korist grupacije Prevent protiv Volkswagena.

Prema presudi ovog suda odštetu Preventu, koji je dobavljao dijelove za Volkswagen, platit će Audi koji pripada grupaciji VW-a.

VW nema pravo žalbe na ovu drugostepenu presudu u korist Preventa.

Podsjećamo, Prevent i VW godinama su bili u sudskom sporu zbog uslova višemilionske isporuke dijelova.

Prevent je tužio Volkswagen zbog toga što je njemački gigant prekinuo sve dobavljačke ugovore za Preventovu podružnicu TWB u Hagenu.

VW je jednostrano raskinuo ugovore prema kojima je TWB isporučivao više od dva miliona struktura za sjedišta za VW, Audi i Seat.

Njemački mediji pišu kako je ovo značajna prekretnica u djelovanju njemačkih sudova u ovom procesu, zbog koje će članice VW grupacije biti obavezne nadoknaditi štetu.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik