Trgovački sud u Rijeci odgodio je odluku o pokretanju stečaja za Treći maj. Novo ročište zakazano je za 5. lipnja. Prolongiranje današnjeg ročišta zatražio je Treći maj "s obzirom na moguće zaključivanje poslova u kratkom roku". Sutkinji je trebalo sat vremena da sasluša argumente nove Uprave i stečajnog upravitelja. Na početku je račun Trećeg maja bio blokiran sa nešto više od 70 milijuna kuna, a danas se ta brojka popela na 135 milijuna, dok se 25 milijuna kuna duguje radnicima. Jednostavno prostora za restruktururanje Trećeg maja nema, on je zreo za likvidaciju. Sindikalisti su nagovarali sutkinju da prolongira stečaj, što je ona i učinila.
Trgovački sud u Rijeci odgodio je odluku o pokretanju stečaja za Treći maj. Novo ročište zakazano je za 5. lipnja. Prolongiranje današnjeg ročišta zatražio je Treći maj "s obzirom na moguće zaključivanje poslova u kratkom roku".
Sutkinji je trebalo sat vremena da sasluša argumente nove Uprave i stečajnog upravitelja. Na početku je račun Trećeg maja bio blokiran sa nešto više od 70 milijuna kuna, a danas se ta brojka popela na 135 milijuna, dok se 25 milijuna kuna duguje radnicima.
Jednostavno prostora za restruktururanje Trećeg maja nema, on je zreo za likvidaciju, javlja naš reporeter Zdravko Kleva. Sindikalisti su nagovarali sutkinju da prolongira stečaj, što je ona i učinila.
Na pitanje o potencijalnom interesu Kineza za Uljanik i Treći maj odgovarao je u emisiji A sada Vlada ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.
"Nadam se da ćemo brzo znati. To je vjerojatno zadnja šansa da se nešto napravi. Ako postoji bilo kakva mogućnost da kinesko brodogradilište uđe u ovaj aranžman - ono će ući. Ako nema - onda neće. Prepustimo to njima", kazao je.
Ročište na kojemu bi se trebalo odlučiti o pokretanju stečaja u tom brodogradilištu do sada je nekoliko puta odgađano. Prethodni postupak je pokrenut 4. siječnja, dok je zadnje ročište bilo zakazano za 28. ožujka, ali je i ono bilo odgođeno, uz suglasnost predstavnika radnika i Nadzornog odbora 3. maja, Uljanika te privremenog stečajnog upravitelja.
Direktor 3. maja Edi Kučan izjavio je u utorak uoči ročišta da je svaki potencijalni strateški partner, tako i kineski, koji bi omogućio opstanak brodogradnje u Rijeci dobrodošao, ali da Treći maj ima sve manje vremena i da je hitno potrebno pronaći model privremenog financiranja, odnosno najmanje 150 milijuna kuna s kojima bi se omogućio nastavak proizvodnje i isplata plaća.