S odličnim poslovnim rezultatima "Igman" dočekuje 65. godišnjicu

Bez autora
Feb 01 2015

Fabrika municije "Igman" iz Konjica 65. godišnjicu rada, koja se navršava u martu, dočekuje u izuzetnoj poslovnoj atmosferi, sa skoro 1.000 radnika. Januar, ali i cijela 2015. godina, bit će radni. Ugovorili smo i prodali sve naše kapacitete do kraja godine, kaže direktor kolektiva Džahid Muratbegović. Krajem prošle godine sa dvije američke kompanije potpisani su značajni ugovori, čija je vrijednost 22 miliona eura, dok je i odlazak u jednu azijsku državu također rezultirao sa dva ugovora, vrijedna 10 miliona dolara. Uspjeh "Igmana" raduje Konjičane, jer kada ovaj kolektiv radi punim kapacitetom, to se odražava i na manje firme u gradu, koje su angažirane na dodatnim poslovima. Muratbegović kaže da su već započeli i nove razgovore s američkim kompanijama.

S odličnim poslovnim rezultatima "Igman" dočekuje 65. godišnjicuFabrika municije "Igman" iz Konjica 65. godišnjicu rada, koja se navršava u martu, dočekuje u izuzetnoj poslovnoj atmosferi, sa skoro 1.000 radnika.

- Januar, ali i cijela 2015. godina, bit će radni. Ugovorili smo i prodali sve naše kapacitete do kraja godine - kaže direktor kolektiva Džahid Muratbegović.

Krajem prošle godine sa dvije američke kompanije potpisani su značajni ugovori, čija je vrijednost 22 miliona eura, dok je i odlazak u jednu azijsku državu također rezultirao sa dva ugovora, vrijedna 10 miliona dolara.

Uspjeh "Igmana" raduje Konjičane, jer kada ovaj kolektiv radi punim kapacitetom, to se odražava i na manje firme u gradu, koje su angažirane na dodatnim poslovima. Muratbegović kaže da su već započeli i nove razgovore s američkim kompanijama.

- Imamo kupce iz Amerike za koje radimo, razgovaramo o mjesečnoj otpremi robe, koja se nastavlja do kraja ove godine, ali i o budućim poslovima za istu kompaniju, možda i u narednih pet godina - ističe on. 

Od osnivanja do danas, ovaj konjički kolektiv predstavlja i simbolizira sve pozitivne promjene koje su se desile u ovom gradu, a s radom nije prestajao ni tokom agresije na BiH. Kraj rata dočekali su potpuno iscrpljeni, bez materijala i rezervnih dijelova, u potpunoj izolaciji u odnosu na poslovne odnose i partnere širom svijeta.

- Bili smo svjesni da se ne može računati na pomoć države, da moramo upotrijebiti vlastito znanje za obnavljanje kontakata sa starim kupcima, ali i pronalaziti nove. Upornim radom i zalaganjem zaposlenih, potvrđivanjem kvaliteta proizvoda, počelo je "Igmanovo" vraćanje na svjetsku scenu. Rezultati koje postižemo, potvrđuju ispravnost politike našeg kolektiva - kaže direktor Muratbegović.

- U posljednje četiri godine vraćamo se na tržište, na kojem imamo svoje mjesto zahvaljujući kvalitetu. Sa svih pet kontinenata postoji interes za naše proizvode - kaže Muratbegović.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik