U sklopu projekta "Održivo planiranje kamenih agregata u jugoistočnoj Evropi", akronima SNAP-SEE, sufinansiranog putem Transnacionalnog programa saradnje za jugoistočnu Evropu, u Livnu je održan drugi po redu okrugli sto. U dvogodišnjem projektu vrijednom 1,7 miliona eura učestvuje 27 partnera iz 13 zemalja jugoistočne Evrope i Turske, a vodeći partner je austrijski univerzitet "Montanuniversitat Leoben". Livanjski kanton u okviru projekta na raspolaganju ima 70.000 eura. Teme na okruglom stolu u Livnu izložili su rudarsko-geološki stručnjaci iz Zagreba i Beograda, a govorili su o životnom ciklusu agregata, osiguranju održive mješovite opskrbe kamenim agregatima i njihovom recikliranju, zatim o politici Evropske unije o zelenim javnim nabavkama te o smjernicama za planiranje kamenih agregata na državnom i regionalnom nivou.
U sklopu projekta "Održivo planiranje kamenih agregata u jugoistočnoj Evropi", akronima SNAP-SEE, sufinansiranog putem Transnacionalnog programa saradnje za jugoistočnu Evropu, u Livnu je održan drugi po redu okrugli sto.
U dvogodišnjem projektu vrijednom 1,7 miliona eura učestvuje 27 partnera iz 13 zemalja jugoistočne Evrope i Turske, a vodeći partner je austrijski univerzitet "Montanuniversitat Leoben". Livanjski kanton u okviru projekta na raspolaganju ima 70.000 eura.
Teme na okruglom stolu u Livnu izložili su rudarsko-geološki stručnjaci iz Zagreba i Beograda, a govorili su o životnom ciklusu agregata, osiguranju održive mješovite opskrbe kamenim agregatima i njihovom recikliranju, zatim o politici Evropske unije o zelenim javnim nabavkama te o smjernicama za planiranje kamenih agregata na državnom i regionalnom nivou.
Raspravljano je i o rezultatima prvog okruglog stola održanog, također, u Livnu te nivoima i odgovornostima državne uprave vezano za planiranje kamenih agregata. Predstavljeni su i geoinformacioni sistem (GIS) i studija geoloških potencijala Livanjskog kantona. Istaknuta je potreba izrade kantonalne strategije upravljanja mineralnim sirovinama i kamenim agregatima.