„Ziđin“ zbog velikog zagađenja ranije započeo remont topionice

Bez autora
Sep 17 2020

Ministar rudarstva i energetike u Vladi Republike Srbije Aleksandar Antić izjavio je danas da je kompanija „Ziđin“ ranije nego što je planirano započela remont topionice u RTB Bor zbog velikog zagađenja vazduha u tom gradu.

Antić je naveo da je ta kompanija juče započela remont kojim će u narednom periodu uspeti da reši sve ključne probleme koji su prethodnih dana izazvali povećanu zagađenost vazduha u Boru, objasnivši da će ovaj posao trajati nekoliko nedelja.

Ministar je ukazao na to da je u proteklih nekoliko dana u pikovima ta zagađenost bila iznad dozvoljenog nivoa, pogotovo kada je u pitanju sumpor-dioksid.

On je istakao da je „Ziđin“ brzo reagovao i započeo remont odmah, pri čemu je podsetio na to da je početak ovog posla bio planiran za novembar.

Antić je objasnio da će u okviru remonta biti detektovani kvarovi na opremi koji su doveli do ispuštanja gasova, i dodao da ta kompanija planira da do kraja 2022. godine završi tehničku rekonstrukciju i delimičnu izgradnju topionice.

Prema njegovim rečima, prioritet će imati završetak sistema za sakupljanje dimnih gasova i sistema za odsumporavanje do kraja 2021. godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik