Čitava bolnica u Foči za pola godine u novom ruhu

Bez autora
May 10 2017

Univerzitetska bolnica Foča za pola godine će biti energetski umivena, a u planu je i rekonstrukcija unutrašnjosti zgrade i nabavka savremene opreme, što će pacijentima omogućiti bolje uslove liječenja. Ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS Srebrenka Golić posjetila je juče ovu zdravstvenu ustanovu u kojoj je počela realizacija druge faze projekta "Energetska efikasnost". Vlada RS obezbijedila je četiri miliona maraka za potpunu rekonstrukciju Univerzitetske bolnice Foča u okviru projekta "Energetske efikasnosti javnih zgrada u RS", što je najveće ulaganje u ovu zdravstvenu ustanovu za šest decenija koliko postojim, rekla je Golićeva, istakavši da je prva faza projekta, u okviru koje je rekonstruisan centralni blok bolnice, uspješno sprovedena.

Čitava bolnica u Foči za pola godine u novom ruhuUniverzitetska bolnica Foča za pola godine će biti energetski umivena, a u planu je i rekonstrukcija unutrašnjosti zgrade i nabavka savremene opreme, što će pacijentima omogućiti bolje uslove liječenja.

Ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS Srebrenka Golić posjetila je juče ovu zdravstvenu ustanovu u kojoj je počela realizacija druge faze projekta "Energetska efikasnost".

- Vlada RS obezbijedila je četiri miliona maraka za potpunu rekonstrukciju Univerzitetske bolnice Foča u okviru projekta "Energetske efikasnosti javnih zgrada u RS", što je najveće ulaganje u ovu zdravstvenu ustanovu za šest decenija koliko postoji - rekla je Golićeva, istakavši da je prva faza projekta, u okviru koje je rekonstruisan centralni blok bolnice, uspješno sprovedena.

Golićeva je najavila da će za šest mjeseci, u drugoj fazi projekta, i preostalih pet paviljona dobiti novi izgled.

- Vlada RS rekonstruisala je ove objekte. Radovi su podrazumijevali zamjenu stolarije, termički je izolovan kompletan objekat, a postavljen je i novi krov. Promijenjen je i energent, odnosno prešlo se sa fosilnih goriva na obnovljive izvore energije, što je podrazumijevalo radove na instalacionoj mreži i zamjenu kotlova - kazala je Golićeva.
Vrijednost prve faze je dva miliona, a isto toliko će koštati i druga faza.

Direktor bolnice Veljko Marić je rekao da će u saradnji sa resornim ministarstvima i Vladom RS ova ustanova, u kojoj se godišnje liječi više od 13.000 pacijenata iz svih krajeva BiH, nastojati da u narednom periodu osavremeni medicinsku opremu.

- Uz podršku predsjednika RS i Vlade ići ćemo u nove projekte koji obuhvataju rekonstrukciju unutrašnjosti zgrade i nabavku nove opreme. Magnetna rezonanca je već tu, u toku je instaliranje - rekao je Marić.

Načelnik opštine Radisav Mašić naglasio je da je Univerzitetska bolnica jedna od najboljih zdravstvenih ustanova u Srpskoj.

Ovom investicijom obezbjeđujemo optimalne uslove za pacijente, medicinsko osoblje i sve one koji će u budućnosti tražiti usluge ove ustanove. Tako se stvaraju pretpostavke da se sa novom opremom nastavi razvoj bolnice - rekao je Mašić.

Počasni građanin

Srebrenka Golić, koja je juče na svečanoj sjednici Skupštine povodom Dana opštine Foča dobila priznanje počasnog građanina ove lokalne zajednice, najavila je da će Vlada RS i ministarstvo na čijem je čelu nastaviti da ulažu u infrastrukturne projekte u Foči.

Povelju opštine dobio je privrednik Enes Hajdarević za doprinos boljem životu mještana mjesne zajednice Popov Most. Govoreći o planiranim projektima predstavnici opštine su istakli da će jedna od najvećih investicija ove godine biti gradnja vrtića sa 250 mjesta.

- Nastavljamo obnovu vodovoda i rekonstrukcije bolnice. Put uz Taru trebalo bi da bude završen za mjesec, a obnova mosta na Drini za dva mjeseca - rekao je Radisav Mašić. 

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik