Karić: Gotova druga faza tunela "1. mart"

Bez autora
Feb 26 2014

Zahvaljujući domaćim kompanijama i radnicima završeni su radovi druge faze na tunelu "1. mart" (Vijenac). Ovo je za Federalnu novinsku agenciju izjavio direktor Javnog preduzeća "Autoceste Federacije Bosne i Hercegovine" Ensad Karić. Povodom završetka radova i novog uspjeha domaćih komanija, 1. marta, u subotu, na Dan nezavisnosti BiH, na lokaciji radova bit će organizirana svečanost na koju su pozvani članovi Predsjedništva BiH Željko Komšić, Nebojša Radmanović i Bakir Izetbegović, premijer Federacije BiH Nermin Nikšić, kao i druge visoke zvanice, kazao je Karić. Tunel "1. mart" bit će opremljen najsavremenijom opremom, a njegovom izgradnjom put između Sarajeva i Zenice skraćuje se za šest kilometara. Tunel gradi konzorcij domaćih kompanija Euroasfalt – ŽGP. Vrijednost radova u II fazi je 50 miliona maraka.

Karić: Gotova druga faza tunela "1. mart"Zahvaljujući domaćim kompanijama i radnicima završeni su radovi druge faze na tunelu "1. mart" (Vijenac). Ovo je za Federalnu novinsku agenciju izjavio direktor Javnog preduzeća "Autoceste Federacije Bosne i Hercegovine" Ensad Karić.

- Povodom završetka radova i novog uspjeha domaćih komanija, 1. marta, u subotu, na Dan nezavisnosti BiH, na lokaciji radova bit će organizirana  svečanost na koju su pozvani članovi Predsjedništva BiH Željko Komšić, Nebojša Radmanović i Bakir Izetbegović, premijer Federacije BiH Nermin Nikšić, kao i druge visoke zvanice - kazao je Karić.

Tunel "1. mart" bit će opremljen najsavremenijom opremom, a njegovom izgradnjom put između Sarajeva i Zenice skraćuje se za šest kilometara. Tunel gradi konzorcij domaćih kompanija Euroasfalt – ŽGP. Vrijednost radova u II fazi je 50 miliona maraka.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik