Tu je investiciju Valamar Riviera predstavila u utorak u Istarskoj sabornici u Poreču, istodobno izloživši i maketu koju građani mogu pogledati, a kako ističu, riječ je o najvećem projektu u hrvatskom turizmu, koji će na gradilištu u idućih godinu i pol dana angažirati velik broj lokalnih poduzeća i obrtnika. Budući Pinea Hotel bit će luksuzni cjelogodišnji hotel s pet zvjezdica i 514 smještajnih jedinica, a imat će i najveći hotelski 'event' centar u Istri, s kongresnim kapacitetom za 1.200 gostiju. U planu je i otvaranje 500 cjelogodišnjih radnih mjesta te da se uz dovođenje gostiju bolje platežne moći poveća potrošnja, produlji sezona i poboljša kvaliteta plaža i šetnica u zoni Pical za građane i turiste. Porečki gradonačelnik Loris Peršurić smatra da će ta investicija potaknuti i jači razvoj lokalnog gospodarstva.
Tu je investiciju Valamar Riviera predstavila u utorak u Istarskoj sabornici u Poreču, istodobno izloživši i maketu koju građani mogu pogledati, a kako ističu, riječ je o najvećem projektu u hrvatskom turizmu, koji će na gradilištu u idućih godinu i pol dana angažirati velik broj lokalnih poduzeća i obrtnika.
Budući Pinea Hotel bit će luksuzni cjelogodišnji hotel s pet zvjezdica i 514 smještajnih jedinica, a imat će i najveći hotelski 'event' centar u Istri, s kongresnim kapacitetom za 1.200 gostiju.
U planu je i otvaranje 500 cjelogodišnjih radnih mjesta te da se uz dovođenje gostiju bolje platežne moći poveća potrošnja, produlji sezona i poboljša kvaliteta plaža i šetnica u zoni Pical za građane i turiste.
Porečki gradonačelnik Loris Peršurić smatra da će ta investicija potaknuti i jači razvoj lokalnog gospodarstva.