Odložen izbor pobjednika za solarnu elektranu u Ulcinju

Bez autora
Oct 04 2018

Tenderska komisija je odlučila da prolongira za 15 dana rangiranje ponuda za zakup državnog zemljišta radi izgradnje solarne elektrane u Ulcinju. Prema informacijama, Komisija je konstatavala određene nejasnoće i traži dodatna tehnička pojašnjenja. To ne podrazumijeva poboljšanje, odnosno izmjenu ponuda. O produženju roka će informisati Vladu u četvrtak. Obaveza Komisije bila je da u roku od 30 dana, odnosno do 3. oktobra donese odluku o pobjedniku na tenderu i dostavi je Vladi na odlučivanje. Za zakup zemljišta i izgradnju solarne elektrane na lokalitetu Briska gora stigle su tri ponude. Prijavio se konzorcijum kojeg čine finski Fortum, crnogorska Elektroprivreda i kompanija Sterling and Wilson India.

Odložen izbor pobjednika za solarnu elektranu u UlcinjuTenderska komisija je odlučila da prolongira za 15 dana rangiranje ponuda za zakup državnog zemljišta radi izgradnje solarne elektrane u Ulcinju.

Prema informacijama "Vijesti", Komisija je konstatavala određene nejasnoće i traži dodatna tehnička pojašnjenja . To ne podrazumijeva poboljšanje, odnosno izmjenu ponuda.

O produženju roka će informisati Vladu u četvrtak. Obaveza Komisije bila je da u roku od 30 dana, odnosno do 3. oktobra donese odluku o pobjedniku na tenderu i dostavi je Vladi na odlučivanje.

Za zakup zemljišta i izgradnju solarne elektrane na lokalitetu Briska gora stigle su tri ponude.

Prijavio se konzorcijum kojeg čine finski Fortum, crnogorska Elektroprivreda (EPCG) i kompanija Sterling and Wilson India. Kompanija iz Indije u ovom konzorcijumu čini dva odsto, dok prethodne dvije firme čine po 49 odsto, precizirali su nedavno iz Ministarstva ekonomije.

Ponuđač je konzorcijum IRED - čine ga dvije kompanije sa Malte i Kine koje grade vjetroelektranu Možura, odnosno malteška kompanija International Renewable Energy Development i kineska Shanghai Electric Power Engineering.

Na tenderu učestvuje i konzorcijum Montesolar čine crnogorske kompanije Sanderland Crna Gora i Bemax, kao i dvije kompanije iz Francuske i Sjedinjenih Američkih Država (SAD).

Ministarstvo ekonomije objavilo je krajem maja javni poziv. Izdaju zemljište u državnoj svojini ukupne površine 6.621.121 kvadrata.

Planirana je izgradnja elektrane po fazama i to: faza I - minimalne instalisane snage 50 MW, u roku od 18 mjeseci od dana potpisivanja ugovora o zakupu zamljišta i faza II - za izgradnju preostalog dijela do ukupno planirane instalisane snage solarne elektrane veće od 200 MW, u roku od 36 mjeseci od potpisivanja ugovora.

Tendersku dokumentaciju otkupilo je 11 kompanija.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik