Potpredsednik Vlade Vojvodine i pokrajinski sekretar za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu dr Tomislav Stantić predvodio je sednicu radne grupe, koja je danas održana u Vladi Vojvodine. Radnu grupu su činili predstavnici italijanske delegacije iz Regije Friuli-Venecije Đulije, predstavnici Vlade Vojvodine, kao i predstavnici institucija i organizacija koje su podnele predloge projekata. Zasedanju je prisustvovao savetnik predsednika Vlade AP Vojvodine Dejan Avdalović, zamenik pokrajinskog sekretara za nauku i tehnološki razvoj Rade Ćirić, Veroslav Janković, podsekretar, Pokrajinskog sekretarijata za energetiku i mineralne sirovine, kao i mr Biljana Knežević i Mitar Vasiljević iz Sekretarijata za za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu. Italijansku delegaciju su činili Alesandro Pereli, predstavnik odeljenja za međunarodnu saradnju FVG, dr Roberto Mezina iz odeljenja za mentalno zdravlje FVG i Kladio di Đorđo iz organiuzacije Informest. Cilj sastanka je bio definisanje godišnjeg programa rada i finansijski plan za 2012. godinu, a na osnovu predloga projekata koje su dostavili pokrajinski sekretarijati i institucije čiji su projekti deo radnog plana, a odnose se na oblast energetike, socijalne i zdravstvene zaštite, kulture, nauke i razvoja malih i srednjih preduzeća.
Potpredsednik Vlade Vojvodine i pokrajinski sekretar za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu dr Tomislav Stantić predvodio je sednicu radne grupe, koja je danas održana u Vladi Vojvodine.
Radnu grupu su činili predstavnici italijanske delegacije iz Regije Friuli-Venecije Đulije, predstavnici Vlade Vojvodine, kao i predstavnici institucija i organizacija koje su podnele predloge projekata. Zasedanju je prisustvovao savetnik predsednika Vlade AP Vojvodine Dejan Avdalović, zamenik pokrajinskog sekretara za nauku i tehnološki razvoj Rade Ćirić, Veroslav Janković, podsekretar, Pokrajinskog sekretarijata za energetiku i mineralne sirovine, kao i mr Biljana Knežević i Mitar Vasiljević iz Sekretarijata za za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu.
Italijansku delegaciju su činili Alesandro Pereli, predstavnik odeljenja za međunarodnu saradnju FVG, dr Roberto Mezina iz odeljenja za mentalno zdravlje FVG i Kladio di Đorđo iz organiuzacije Informest.
Cilj sastanka je bio definisanje godišnjeg programa rada i finansijski plan za 2012. godinu, a na osnovu predloga projekata koje su dostavili pokrajinski sekretarijati i institucije čiji su projekti deo radnog plana, a odnose se na oblast energetike, socijalne i zdravstvene zaštite, kulture, nauke i razvoja malih i srednjih preduzeća.
Na zasedanju mešovite radne grupe odabrani su projekti koji će biti realizovani tokom ove godine, a koje je podržala italijanska delegacija. Za ove projekte italijanska delegacija obezbedila je 150.000 evra, dok će za sufinansiranje biti obezbeđeno ukupno 150.000 evra raspoređeno za svaki projekat.
Predstavnici radne grupe zadužene za zdravstvo predložili su nekoliko projekata od kojih je podržan projektat vezan za mentalno zdravlje, dok su u oblasti energetike prihvaćeni projekti vezani za obnovljive izvore energije, korišćenje biomase, geo i bio-teramalne energije i hidro energije.
Iz oblasti kulture, realizovaće se projektat restauracije mozaika u Carskoj palati Sirmium u Sremskoj Mitrovici gde će italijsanska strana pružiti svi neophodnu stručnu, logističku i tehničku podršku.
Na sastanku je dogovreno da će u oblasti razvoja malih i srednjih preduzeća partner za realizaciju projekata biti novoosnovana Agencije za ravnomerni regionalni razvoj APV, a savetnik predsednika Vlade AP Vojvodine Dejan Avdalović je predložio dva projekta o ovoj oblasti, vezano za izdradu Informacionog sistema o malim i srednjim preduzećima u Vojvodini, kao i kreiranje baze podataka malih i srednjih preduzeća.
U oblasti nauke ponuđeno je čak 14 projekata koje je izradilo nekoliko fakulteta Univerziteta u Novim Sadu, a u realizaciji projekata će učestovati i italijanske organizacije Informest, Insiel i Finest.