Sarajevski kiseljak otpočeo je svoju najveću stratešku investiciju - gradnju nove fabrike na području Kreševa. Vrijednost investicije iznosi oko 20 miliona maraka, a s početkom rada punionice planirano je zapošljavanje 30 radnika koji će proći posebnu obuku za rad na novim proizvodnim linijama. Na pripremi ovog projekta radi se već duži niz godina, a sada smo konačno ušli i u realizaciju. S ponosom moram reći da je ovo vrlo značajan korak za Sarajevski kiseljak i vjerujem prekretnica u daljnjem razvoju kompanije. Novi proizvodi koje ćemo ponuditi će kao i svi naši dosadašnji proizvodi biti vrhunske kvalitete, stoga sam siguran da će naći put do srca naših potrošača, izjavio je predsjednik Uprave Sarajevskog kiseljaka Tomislav Slišković.
Sarajevski kiseljak otpočeo je svoju najveću stratešku investiciju - gradnju nove fabrike na području Kreševa.
Vrijednost investicije iznosi oko 20 miliona maraka, a s početkom rada punionice planirano je zapošljavanje 30 radnika koji će proći posebnu obuku za rad na novim proizvodnim linijama.
"Na pripremi ovog projekta radi se već duži niz godina, a sada smo konačno ušli i u realizaciju. S ponosom moram reći da je ovo vrlo značajan korak za Sarajevski kiseljak i vjerujem prekretnica u daljnjem razvoju kompanije. Novi proizvodi koje ćemo ponuditi će kao i svi naši dosadašnji proizvodi biti vrhunske kvalitete, stoga sam siguran da će naći put do srca naših potrošača", izjavio je predsjednik Uprave Sarajevskog kiseljaka Tomislav Slišković.
Projekt gradnje i stavljanje u pogon nove fabrike na površini od 30.000 kvadratnih metara značajno će povećati proizvodne kapacitete Sarajevskog kiseljaka te omogućiti proizvodnju negazirane prirodne mineralne vode, aromatizovanih voda i sokova.
Proizvodi s linije u Kreševu biće namijenjeni kako domaćem tako i inostranom tržištima. Proizvodnja negazirane prirodne mineralne vode počeće ove godine, dok je početak proizvodnje aromatizovanih voda i sokova planiran za narednu godinu, saopšteno je iz Sarajevskog kiseljaka.