U naredna dva meseca odluka o rekonstrukciji Aerodroma u Beogradu

Bez autora
Mar 08 2015

Predsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će u naredna dva meseca biti doneta odluka o načinu na koji će biti obavljena rekonstrukcija i proširenje kapaciteta Aerodroma "Nikola Tesla" u Beogradu. Vučić je nakon obilaska Uprave granične policije na ovom aerodromu ocenio da je on prethodne godine postigao veliki uspeh u poslovanju, što je velika zasluga "Er Srbije", ali i drugačijeg odnosa prema poslu i poštovanja države. On je ponovio da je rekonstrukcija, povećanje kapaciteta i proširenje aerodroma neminovno jer će to omogućiti njegovu bolju funkcionalnost. Da li će se u taj posao ući sa stranim partnerom kroz koncesiju ili nekim drugim oblikom javno-privatnog partrnerstva ili ćemo u to ići sami, to je odluka koja će biti doneta u naredna dva meseca, ponovio je premijer.

U naredna dva meseca odluka o rekonstrukciji Aerodroma u BeograduPredsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će u naredna dva meseca biti doneta odluka o načinu na koji će biti obavljena rekonstrukcija i proširenje kapaciteta Aerodroma "Nikola Tesla" u Beogradu.

Vučić je nakon obilaska Uprave granične policije na ovom aerodromu ocenio da je on prethodne godine postigao veliki uspeh u poslovanju, što je velika zasluga "Er Srbije", ali i drugačijeg odnosa prema poslu i poštovanja države.

On je ponovio da je rekonstrukcija, povećanje kapaciteta i proširenje aerodroma neminovno jer će to omogućiti njegovu bolju funkcionalnost.

Da li će se u taj posao ući sa stranim partnerom kroz koncesiju ili nekim drugim oblikom javno-privatnog partrnerstva ili ćemo u to ići sami, to je odluka koja će biti doneta u naredna dva meseca, ponovio je premijer.

On je danas čestitao svim damama Međunarodni praznik žena – 8. mart sa željom da se više vodi računa o onima koje su stub porodice i društva.

Vučić je podelio ruže pripadnicama Uprave granične policije, a zajedno sa njim je to učinio i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović koji je damama u uniformama podelio prigodne poklone.

Žene su pažljivije i borbenije od muškaraca, ocenio je predsednik Vlade i iskazao im zahvalnost na tome što su brinule o našoj zemlji, svojim porodicama, karijeri.

Uveren sam u to da ćemo u narednom periodu umeti da obezbedimo punu ravnopravnost i da se izborimo protiv onih koji misle da nasiljem nad ženama nešto mogu da postignu, poručio je Vučić.

Prema njegovim rečima, u graničnoj policiji u Beogradu radi više od 48 odsto žena koje su postigle izvanredne rezultate.

Kroz Aerodrom "Nikola Tesla", kako je precizirao, prošle godine je prošlo približno 4.350.000 ljudi, povećan je za 300 odsto broj putnika u tranzitu, otkriveno je 561 lice koje je počinilo neko krivično delo, kao i 55 falsifikata raznih isprava.

Čestitam im na ovim rezultatima i zahvaljujem im se i u svoje i u ime Vlade Srbije na uspešno obavljenom poslu, poručio je Vučić.

On je, odgovarajući na pitanja novinara, najavio da će za najverovatnije sedam dana biti poznato ko će upravljati Železarom Smederevo, uz napomenu da postoji nekoliko dobrih ponuda za ovog giganta koje ulaze u najuži izbor.

Prema njegovim rečima, time će se u narednim danima baviti privatizacioni savetnik KPMG i komisija koja je zadužena za razmatranje ponuda za upravljanje srpskom čeličanom.

Istovremeno, premijer je saopštio da je na prostoru gde će se graditi "Beograd na vodi" već uklonjeno 77-78 odsto objekata, pri čemu će se već pre kraja ove godine videti koliko će taj deo grada biti bolji i lepši.

Eksproprijacija zemljišta, kako je objasnio, sprovodi se po planu i stanari iz tih objekata, koji su živeli po vagonima i u barakama, u najvećem delu su već dobili neka rešenja za nove stanove.

On je poručio da će država nastaviti da sprovodi taj projekat, i podsetio na to da je Vlada predvidela da ova godina neće biti laka, ali da će mnogo toga biti urađeno kako bi efekti preduzetih mera bili vidljivi 2016. godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik