Od uvođenja obaveznog podnošenja poreskih prijava elektronskim putem, poreski obveznici su putem elektronskih servisa na portalu e - Porezi podneli više od 25 miliona elektronskih poreskih prijava.Najveći broj prijava odnosi se na pojedinačne poreske prijave o obračunatim porezima i doprinosima, zatim PDV prijave i poreske prijave za porez na dobit pravnih lica. Tokom 2018. godine, na mesečnom nivou se u proseku podnese oko 525.000 elektronskih poreskih prijava. Pored elektronskih servisa za podnošenje poreskih prijava, poreski obveznici koriste i elektronski servis za podnošenje i obradu zahteva za upitom stanja na svojim poreskim računima.
Od uvođenja obaveznog podnošenja poreskih prijava elektronskim putem, poreski obveznici su putem elektronskih servisa na portalu e - Porezi podneli više od 25 miliona elektronskih poreskih prijava.
Najveći broj prijava odnosi se na pojedinačne poreske prijave o obračunatim porezima i doprinosima, zatim PDV prijave i poreske prijave za porez na dobit pravnih lica, saopštila je danas Poreska Uprava.
Tokom 2018. godine, na mesečnom nivou se u proseku podnese oko 525.000 elektronskih poreskih prijava.
"Pored elektronskih servisa za podnošenje poreskih prijava, poreski obveznici koriste i elektronski servis za podnošenje i obradu zahteva za upitom stanja na svojim poreskim računima. Od uspostavljanja ovog elektronskog servisa, putem portala e - Porezi podneto je i obrađeno više od sedam miliona zahteva za upitom stanja na poreskim računima", dodaje se u saopštenju.
Početkom 2018. godine, Poreska uprava je završila ciklus prevođenja "papirnih formi" poreskih prijava u elektronski oblik, tako da poreski obveznici za sve prihode koje administrira Poreska uprava, imaju mogućnost podnošenja elektronskih poreskih prijava posredstvom portala e - Porezi.
Poreska uprava će i u narednom periodu raditi na unapređenju elektronske komunikacije sa poreskim obveznicima kako bi lakše, brže i što jednostavnije ispunili svoje poreske obaveze, zaključuje se.