RS: Uložene skoro dvije milijarde KM

Bez autora
Jul 20 2015

Ukupna vrijednost ostvarenih investicija u stalna sredstva u Republici Srpskoj u prošloj godini iznosila je skoro dvije milijarde KM i veća je za 29 posto od vrijednosti ulaganja iz 2013. godine, podaci su Republičkog zavoda za statistiku.Posmatrano prema tehničkoj strukturi stalnih sredstava, najveća vrijednost investicija bila je u građevinske objekte i iznosila je 1,19 milijardi KM, te 672,43 miliona KM u mašine, opremu i transportna sredstva. Vrijednost ostvarenih investicija u ostala osnovna sredstva bila je nešto veća od 125 miliona KM.

Ukupna vrijednost ostvarenih investicija u stalna sredstva u Republici Srpskoj u prošloj godini iznosila je skoro dvije milijarde KM i veća je za 29 posto od vrijednosti ulaganja iz 2013. godine, podaci su Republičkog zavoda za statistiku.

Posmatrano prema tehničkoj strukturi stalnih sredstava, najveća vrijednost investicija bila je u građevinske objekte i iznosila je 1,19 milijardi KM, te 672,43 miliona KM u mašine, opremu i transportna sredstva.
 
Vrijednost ostvarenih investicija u ostala osnovna sredstva bila je nešto veća od 125 miliona KM.
 
Prema djelatnosti investitora, najveća vrijednost ostvarenih investicija u prošloj godini od 588,65 miliona KM bila je u sektoru vađenja ruda i kamena, te 353,67 miliona KM u javnoj upravi.
 
Ukupna vrijednost izvršenih isplata za investicije u stalna sredstva u prošloj godini iznosila je 1,78 milijardi KM.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik