Poljoprivredne kulture u proljećnoj sjetvi na području ugljevičke opštine biće zasijane na 4.745 hektara sjetvenih površina. Vrše se pripreme za ranu proljećnu sjetvu, kao i nabavke repromaterijala – sjemena, đubriva i sredstava za zaštitu bilja. Najveće površine biće zasijane kukuruzom i krmnim biljem, ali i drugim kulturama koje su namijenjene stočarskoj proizvodnji, poslije voćarstva u Ugljeviku najzastupljenijoj grani poljoprivredne proizvodnje. Ova podmajevička opština poznata je po voćarstvu u kome preovladava zasad šljive sorte „čačanke“ i sorte „stenlej“. Godišnje se proizvede do 2.500 tona šljive od kojih se za potrebe ruskog i tržišta EU izveze 1.000 tona.
Poljoprivredne kulture u proljećnoj sjetvi na području ugljevičke opštine biće zasijane na 4.745 hektara sjetvenih površina.
„Vrše se pripreme za ranu proljećnu sjetvu, kao i nabavke repromaterijala – sjemena, đubriva i sredstava za zaštitu bilja“, rečeno je u Odeljenju za poljoprivredu ove opštine.
Najveće površine biće zasijane kukuruzom i krmnim biljem, ali i drugim kulturama koje su namijenjene stočarskoj proizvodnji, poslije voćarstva u Ugljeviku najzastupljenijoj grani poljoprivredne proizvodnje.
Ova podmajevička opština poznata je po voćarstvu u kome preovladava zasad šljive sorte „čačanke“ i sorte „stenlej“. Godišnje se proizvede do 2.500 tona šljive od kojih se za potrebe ruskog i tržišta EU izveze 1.000 tona.
Zbog izuzetno visoke temperature u januaru i februaru došlo je do buđenja vegetacije kada su u pitanju voćni zasadi, pa voćari na području opštine Ugljevik vrše zaštitu voća od bolesti zimskim tretiranjem i pripremaju se za tretiranje voća u fazi bijelog balona i precvjetavanja, sve kako bi suzbili bolesti.
Na području opštine Ugljevik ima 630 registrovanih poljoprivrednih gazdinstava.