Kako stoje stvari u „Eplu“, uskoro bi na planeti moglo da bude 100 milijardi uređaja koji su bežično povezani sa internetom. Naime, američki tehnološki gigant dobio je i zvanično odobrenje da testira 5G mrežu u Americi.Ugovor o testiranju 5G mreže u sedištu kompanije „Epl“ je dobio ranije ove godine od američke Federalne komisije za komunikacije (FCC). S novom dozvolom predstavnici američkog tehno giganta i na drugim lokacijama mogu da ispituju 5G mrežu s tehnologijom od pet milimetara talasa na frekvencijama od 28 i 39 gigaherca.
Kako stoje stvari u „Eplu“, uskoro bi na planeti moglo da bude 100 milijardi uređaja koji su bežično povezani sa internetom. Naime, američki tehnološki gigant dobio je i zvanično odobrenje da testira 5G mrežu u Americi.
Ugovor o testiranju 5G mreže u sedištu kompanije „Epl“ je dobio ranije ove godine od američke Federalne komisije za komunikacije (FCC).
S novom dozvolom predstavnici američkog tehno giganta i na drugim lokacijama mogu da ispituju 5G mrežu s tehnologijom od pet milimetara talasa na frekvencijama od 28 i 39 gigaherca.
Na ovaj potez Komisija za komunikacije odlučila se nakon što je počela komercijalnu prodaju određenih 5G veza mobilnim operatorima kao što su "AT&T", „Verajzon“, „Sprint“ i „T-Mobajl“. Svi oni u naredne dve godine planiraju da razviju pristup 5G mreži.
Prva komercijalna 5G mreža trebalo bi da se pojavi u svetu pre 2020. godine. Međutim, procenjuje se da bi moglo da se desi da prođe taj rok a da se na tržištu ne pojavi „ajfon“ koji će biti kompatibilan sa 5G mrežom.
Prvi poziv, koristeći 5G mrežu, uspostavile su prošle godine kompanije „Koria telekom“ i „Samsung elektroniks“.