Kompanija Facebook je s ciljem jačanja bezbednost svojih servera upravo kupila kalifornijsko preduzeće PrivateCore, koje razvija softver za bezbednost servera i njihovih podataka.PrivateCore, kompanija formirana 2012. godine sa sedištem u Palu Altu, razvila je softver koji obezbeđuje zaštitu od zlonamernih programa i opremljen je tehnologijom vC (Cage) koja omogućava pojačavanje infrastrukture aplikacija, između ostalih i onih vezanih za "cloud" tehnologiju.
Kompanija Facebook je s ciljem jačanja bezbednost svojih servera upravo kupila kalifornijsko preduzeće PrivateCore, koje razvija softver za bezbednost servera i njihovih podataka.
PrivateCore, kompanija formirana 2012. godine sa sedištem u Palu Altu, razvila je softver koji obezbeđuje zaštitu od zlonamernih programa i opremljen je tehnologijom vC (Cage) koja omogućava pojačavanje infrastrukture aplikacija, između ostalih i onih vezanih za "cloud" tehnologiju, objavljeno je danas na veb sajtu zone-numerique.com.
Na taj način će Facebook moći više da pojača bezbednost podataka skladištenih u njegovim data-centrima i obezbedi njihov protok.