Kipar gradi postrojenje za gas

Bez autora
Jun 27 2013

Kiparske vlasti potpisale su sporazum sa američko-izraelskim konzorcijumom o izgradnji postrojenja za proizvodnju tečnog prirodnog gasa (LNG) na tom ostrvu.Kiparske vlasti su zajedno sa konzorcijumom koji čine američka kompanija Nobl enerdži i izraelske kompanije Delek driling i Avner ojl potpisale memorandum o razumevanju za izgradnju LNG postrojenja u gradu Vasiliki u blizini letovališta Limasol.

Kipar gradi postrojenje za gasKiparske vlasti potpisale su sporazum sa američko-izraelskim konzorcijumom o izgradnji postrojenja za proizvodnju tečnog prirodnog gasa (LNG) na tom ostrvu.

Kiparske vlasti su zajedno sa konzorcijumom koji čine američka kompanija Nobl enerdži i izraelske kompanije Delek driling i Avner ojl potpisale memorandum o razumevanju za izgradnju LNG postrojenja u gradu Vasiliki u blizini letovališta Limasol, prenosi Frans pres.

"Potpisivanje ovog sporazuma predstavlja kamen temeljac za dalju eksploataciju rezervi gasa u Ekskluzivnoj ekonomskoj zoni Kipra", izjavio je kiparski ministar za energetiku i trgovinu, Jorgos Lakotripis.

On je izjavio da će se LNG postrojenje sastojati od infrastrukture koja će omogućiti izvoz kiparskog prirodnog gasa u Evropu i na globalna tržišta.

Američka kompanija Nobl enerdži je početkom ovog meseca počela sa bušenjima u vodama kod jugoistočne obale Kipra, da bi utvrdila veličinu gasnog polja.

Prema prvobitnim testovima ove kompanije iz 2011, utvrđeno je da kiparski Blok 12 sadrži između 142-227 milijardi kubnih metara gasa.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik