Švajcarski prehrambeni gigant Nestle otvorio je centar za istraživanje bezbednosti hrane u Pekingu, s ciljem podizanja standarda u ovoj oblasti. Institut Nestle za bezbednost hrane u saradnji s kineskim vlastima, radiće na poboljšanju propisa i standarda u pogledu bezbednosti i ispravnosti prehrambenih namirnica.Više afera u vezi sa neispravnom hranom već je potresalo Kinu, od kojih je najveća bila ona sa mlekom zatrovanim melaminom (2008), kada se otrovalo 300.000 dece od kojih je šestoro preminulo. Kineske vlasti ne uspevaju da problem oko zdravstvene bezbednosti u lokalnim farmama do kraja reše, pa su mnogobrojne manje farme iz tog razloga zatvorene.
Švajcarski prehrambeni gigant Nestle otvorio je centar za istraživanje bezbednosti hrane u Pekingu, s ciljem podizanja standarda u ovoj oblasti.
Institut Nestle za bezbednost hrane u saradnji s kineskim vlastima, radiće na poboljšanju propisa i standarda u pogledu bezbednosti i ispravnosti prehrambenih namirnica, sopšteno je iz kompanije, a prenosi francuski list Eko.
List podseća da je više afera u vezi sa neispravnom hranom već potresalo Kinu, od kojih je najveća bila ona sa mlekom zatrovanim melaminom (2008), kada se otrovalo 300.000 dece od kojih je šestoro preminulo.
Kineske vlasti ne uspevaju da problem oko zdravstvene bezbednosti u lokalnim farmama do kraja reše, pa su mnogobrojne manje farme iz tog razloga zatvorene.
Eko navodi i skoriju aferu sa mlekom u prahu novozelandskog proizvođača Fontera (Fonterra), koje je, prema prvim informacijama, sadržalo bakteriju koja izaziva opasnu bolest botulizam. Zbog te sumnje francuski distributer Danon, koji se snabdeva sirovinama od ove novozelandske grupacije, morao je sa kineskog tržišta da povuče iz prodaje mleko za bebe.
Afera koja se na kraju završila kao lažna uzbuna, koštala je Danon 370 miliona evra prihoda i 300 miliona evra operativnog profita.