“Telefonica” prodala udeo u “China Unicom-u”

Bez autora
Jun 12 2012

Španska telekomunikaciona kompanija “Telefonica” potpisala je sporazum sa kineskim telekomunikacionim operaterom “China Unicom” o prodaji polovine vlasničkog udela koji ima u toj kompaniji. Ova prodaja će omogućiti španskom operateru da smanji zaduženost i poveća finansijsku fleksibilnost.“Telefonica” će ostati i dalje ključni akcionar u “China Unicom-u” sa pet posto akcija, iako će prodati preko milijardu akcija “China Unicom-a” listiranog u Hong Kongu za oko 1,1 milijardu evra, što je oko 4,56 posto akcija kompanije.

“Telefonica” prodala udeo u “China Unicom-u”Španska telekomunikaciona kompanija “Telefonica” potpisala je sporazum sa kineskim telekomunikacionim operaterom “China Unicom” o prodaji polovine vlasničkog udela koji ima u toj kompaniji.

Ova prodaja će omogućiti španskom operateru da smanji zaduženost i poveća finansijsku fleksibilnost.

“Telefonica” će ostati i dalje ključni akcionar u “China Unicom-u” sa pet posto akcija, iako će prodati preko milijardu akcija “China Unicom-a” listiranog u Hong Kongu za oko 1,1 milijardu evra, što je oko 4,56 posto akcija kompanije.

Ova transakcija će biti sprovedena do 31. jula ove godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik