Cijene poslovnih prostora niže, kupca nema

Bez autora
May 18 2014

Iako su cijene poslovnih prostora u Srpskoj niže nego ranijih godina kupce je i dalje teško pronaći, potvrdili su u agencijama za nekretnine. Vlasnik Agencije "Euroagent" iz Banjaluke Senka Gatarić-Vasilić kaže da poslovne prostore niko ne traži iako su cijene znatno pale posljednjih godina. Ne znam kada sam posljednji put prodala neki poslovni prostor. Osnovni razlog je taj što ljudi nemaju novca. Kriza je na sve uticala. Takođe, veliki problem malim preduzetnicima su predstavljale fiskalne kase zbog kojih su zatvarali radnje, istakla je Gatarić-Vasilić. Dodala je da je zbog velike ponude i slabe potražnje veoma teško i iznajmiti poslovni prostor. Imam kancelariju od 50 kvadrata koja košta 600 KM i već mjesecima se ne može izdati, naglasila je ona i dodala da se u zavisnosti od veličine i lokacije poslovni prostori prodaju od 1.500 do 7.000 KM po kvadratu.

Cijene poslovnih prostora niže, kupca nemaIako su cijene poslovnih prostora u Srpskoj niže nego ranijih godina kupce je i dalje teško pronaći, potvrdili su u agencijama za nekretnine.

Vlasnik Agencije "Euroagent" iz Banjaluke Senka Gatarić-Vasilić kaže da poslovne prostore niko ne traži iako su cijene znatno pale posljednjih godina.

- Ne znam kada sam posljednji put prodala neki poslovni prostor. Osnovni razlog je taj što ljudi nemaju novca. Kriza je na sve uticala. Takođe, veliki problem malim preduzetnicima su predstavljale fiskalne kase zbog kojih su zatvarali radnje - istakla je Gatarić-Vasilić.

Dodala je da je zbog velike ponude i slabe potražnje veoma teško i iznajmiti poslovni prostor.

- Imam kancelariju od 50 kvadrata koja košta 600 KM i već mjesecima se ne može izdati - naglasila je ona i dodala da se u zavisnosti od veličine i lokacije poslovni prostori prodaju od 1.500 do 7.000 KM po kvadratu.

Vlasnik Agencije za nekretnine "Senzor" Manojlo Popović kaže da je jedino solidna potražnja poslovnih prostora na atraktivnim lokacijama u strogom centru grada. On je istakao da se cijene iznajmljivanja poslovnih prostora u Banjaluci u prosjeku kreću oko 20 maraka po kvadratu.

- Više se kupuju poslovni prostori, nego što se iznajmljuju prije svega zbog povoljnijih cijena nego ranije. Najtraženiji prostori su od 30 do 50 kvadratnih metara - istakao je Popović.

Vlasnik agencije "Marić nekretnine" u Modriči Emilija Marić kaže da u posljednje tri godine nije prodala nijedan poslovni prostor u tom gradu. Ona je istakla da su fiskalne kase znatno poremetile poslovanje malih radnji koje su zbog nameta mahom zatvarane.

- Međutim, nakon najave da će kase biti ukinute ljudi se već raspituju za poslovne prostore i vjerujem da će to uticati na povećanje prodaje. U posljednjih mjesec ili dva imala sam 15 poziva što za iznajmljivanje, što za prodaju poslovnih prostora - kazala je Marićeva.

Istakla je da se u Modriči cijene iznajmljivanja kreću od šest do 11 maraka, a prilikom prodaje od 1.400 do 1.700 maraka po kvadratu. Dodala je da su najtraženiji manji prostori za frizerske i kozmetičke salone, dok se veći slabo traže.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik