Nemačka automobilska kompanija BMW objavila je fotografije novog koncepta kupea, zasnovanom na modelu „z4“, koji će zasigurno postati pravi hit. Novi automobil nastao je u saradnji sa čuvenim italijanskim dizajnerskim studiom „Zagato“. Prilikom dizajniranja automobila, korišćena je najmodernija kompjuterska tehnologija, a automobil je rađen ručno, uključujući i delove aluminijumske karoserije. Duga „hauba“, krov automobila sa dve izbočine i bočna stakla, jasno ukazuju na rukopis „Zagata“. Prednji deo automobila je karakterističan BMW, a mreža hladnjaka je izvedena od malih slova „Z“. Sportski kokpit je presvučen kožom, u kombinaciji svetlih i tamnih tonova. Krov ima prepoznatljivo, dvostruko talasasto zaobljenje, dok je donji deo zadnjeg branika pretvoren u masivni difuzor sa dve simetrično postavljene izduvne cevi.
Nemačka automobilska kompanija BMW objavila je fotografije novog koncepta kupea, zasnovanom na modelu „z4“, koji će zasigurno postati pravi hit. Novi automobil nastao je u saradnji sa čuvenim italijanskim dizajnerskim studiom „Zagato“.
Prilikom dizajniranja automobila, korišćena je najmodernija kompjuterska tehnologija, a automobil je rađen ručno, uključujući i delove aluminijumske karoserije.
Duga „hauba“, krov automobila sa dve izbočine i bočna stakla, jasno ukazuju na rukopis „Zagata“. Prednji deo automobila je karakterističan BMW, a mreža hladnjaka je izvedena od malih slova „Z“. Sportski kokpit je presvučen kožom, u kombinaciji svetlih i tamnih tonova. Krov ima prepoznatljivo, dvostruko talasasto zaobljenje, dok je donji deo zadnjeg branika pretvoren u masivni difuzor sa dve simetrično postavljene izduvne cevi, pišu Novosti.
„BMW Z4 zagato“ kupe obojen je u ekskluzivnu „roso vivas“ nijansu crvene, a automobil ima i posebno dizajnirane petokrake 19 inčne alu felne. Promene u enterijeru svedene su na premijum kožne materijale koji su prošiveni kontrastnim crvenim koncem, dok je u naslone za glavu utisnut „Zagato“ logo.
Nemački proizvođač nije saopštio više informacija o pogonskom agregatu koji pokreće „z4 zagato“, osim da je reč o „motoru visokih performansi“. Najsnažnija verzija aktuelnog „BMW z4 roudstera“ ima šestocilindrični 3.0 litarski tvin-turbo agregat od 340 KS, sa obrtnim momentom od 540 Nm.
Kako Novosti navode, postavlje se pitanje da li će „z4 zagato“ kupe dobiti svoju serijsku verziju. I u BMW i u „Zagatu“ ističu da ovde nije reč o klasičnom konceptu za pokazivanje, već o potpuno funkcionalnom vozilu koje je registrovano za vožnju i testirano na stazi pri velikim brzinama. Međutim, iz bavarskog proizvođača nisu saopštili da li će se odlučiti za serijsku proizvodnju svog novog modela. Kao i obično kada je reč o ovakvoj vrsti koncepta, BMW poput ostalih auto-kompanija, čeka povratne reakcije i utiske automobilske javnosti, pre nego što donese konačnu odluku o proizvodnji.