Češki proizvođač „Škoda” na tržište uskoro izbacuje nove modele "fabije" i "superba", kao i dva nova SUV modela, ali posebnu pažnju ipak privlači naslednik popularne "oktavije" - model pod nazivom Vision C, koji će se u serijskoj proizvodnji pojaviti naredne ili 2016. godine. U pitanju je "oktavija kupe", koncept-verzije će imati premijeru na sajmu u Ženevi. Osim po obliku zadnjeg dela krova, u odnosu na standardni model ima potpuno drugačiji prednji deo, sa novim svetlima, tako da deluje mnogo atraktivnije. Dužina automobila je 4,7 m, širina 1,82, a u ponudi serijskog modela bi trebalo da se nađu benzinski i dizel agregati zapremine 1,4 do 2,0 l, kao i 2,0 litarski turbo-motor sa 280 "konja" za sportsku verziju. Osim prednjeg pogona, kao opcija će u ponudi biti i 4x4 pogon.
Češki proizvođač „Škoda” na tržište uskoro izbacuje nove modele "fabije" i "superba", kao i dva nova SUV modela, ali posebnu pažnju ipak privlači naslednik popularne "oktavije" - model pod nazivom Vision C, koji će se u serijskoj proizvodnji pojaviti naredne ili 2016. godine.
U pitanju je "oktavija kupe", koncept-verzije će imati premijeru na sajmu u Ženevi.
Osim po obliku zadnjeg dela krova, u odnosu na standardni model ima potpuno drugačiji prednji deo, sa novim svetlima, tako da deluje mnogo atraktivnije.
Dužina automobila je 4,7 m, širina 1,82, a u ponudi serijskog modela bi trebalo da se nađu benzinski i dizel agregati zapremine 1,4 do 2,0 l, kao i 2,0 litarski turbo-motor sa 280 "konja" za sportsku verziju. Osim prednjeg pogona, kao opcija će u ponudi biti i 4x4 pogon.