Ostvarenje iz Srbije u kategoriji najbolji turistički film na svetu

Bez autora
Sep 07 2017

Dobitnik nagrade publike za najbolji svetski turistički film biće proglašen tokom zasedanja Generalne skupštine Svetske turističke organizacije u Kini u gradu Čengdu. „Dunav u Srbiji – 588 utisaka“ ostvario je zapažene uspehe na međunarodnim festivalima turističkog filma širom sveta i to u Kanu, Berlinu,Varšavi, Velikom Trnovu, Iru Fushi, Vila Nova de Gaia , Los Anđelesu, Međunarodnom festivalu turističkog i ekološkog filma “SILAFEST”, i na Zagreb TOURFILM Festivalu. Snimanjem ovog filma kroz kameru su "uhvaćeni" čarobni detalji reke koja spaja 10 zemalja i više od 100 miliona ljudi, prikazuje raznolikost predela i istorijskih lokaliteta, kao i turističke adute jedne od najvećih i nesumnjivo najlepših reka u Evropi, i to na njenom 588 kilometara dugom toku kroz Srbiju. Putovanje Dunavom je kao poseta muzeju evropske istorije, ispunjena "izložbama" prirodnih dragocenosti i retkosti, dubokim slojevima kulturnog nasleđa, šarolikim životnim stilovima, živopisnim kulturama, događajima i turističkim sadržajima.

Ostvarenje iz Srbije u kategoriji najbolji turistički film na svetuDobitnik nagrade publike za najbolji svetski turistički film biće proglašen tokom zasedanja Generalne skupštine Svetske turističke organizacije u Kini u gradu Čengdu (11-16.09.).

„Dunav u Srbiji – 588 utisaka“ ostvario je zapažene uspehe na međunarodnim festivalima turističkog filma širom sveta i to u Kanu, Berlinu,Varšavi, Velikom Trnovu, Iru Fushi (Maldivi), Vila Nova de Gaia (Portugal), Los Anđelesu, Međunarodnom festivalu turističkog i ekološkog filma “SILAFEST” (dva prestižna priznanja), i na Zagreb TOURFILM Festivalu.

Snimanjem ovog filma kroz kameru su "uhvaćeni" čarobni detalji reke koja spaja 10 zemalja i više od 100 miliona ljudi, prikazuje raznolikost predela i istorijskih lokaliteta, kao i turističke adute jedne od najvećih i nesumnjivo najlepših reka u Evropi, i to na njenom 588 kilometara dugom toku kroz Srbiju.

Putovanje Dunavom je kao poseta muzeju evropske istorije, ispunjena "izložbama" prirodnih dragocenosti i retkosti, dubokim slojevima kulturnog nasleđa, šarolikim životnim stilovima, živopisnim kulturama, događajima i turističkim sadržajima. Dunav je svedok vremena, on je stalan i stalno se menja, Dunav je nit koja spaja, poruka je promotivnog filma.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik