Qantas planira letove od 20 sati kako bi provjerio mogu li ih putnici izdržati

Bez autora
Sep 02 2019

Australska aviokompanija Qantas Airways planira maratonske letove iz New Yorka i Londona prema Sydneyju kako bi provjerla da li ih ljudsko tijelo može izdržati. U avionima će tokom maratonskih letova biti samo članovi posade, a Qantas je saopćio da će to biti simulacija najdužih direktnih eltova na svijetu. Testovi će početi u oktobru, a koristit će se Boeingovi avioni Dreamliner. Na jednom letu će biti 40 putnika i posada, a to će uglavnom biti zaposlenici. Svi će proći ljekarske preglede i procjene. Qantas želi početi s komercijalnim direktnim letovima od 2022. godine te povezati Sydney s New Yorkom i Londonom. Letovi će trajati 20 sati, a još uvijek nije poznato kako će putnici podnijeti putovanje.

Qantas planira letove od 20 sati kako bi provjerio mogu li ih putnici izdržatiAustralska aviokompanija Qantas Airways planira maratonske letove iz New Yorka i Londona prema Sydneyju kako bi provjerla da li ih ljudsko tijelo može izdržati.

U avionima će tokom maratonskih letova biti samo članovi posade, a Qantas je saopćio da će to biti simulacija najdužih direktnih eltova na svijetu. Testovi će početi u oktobru, a koristit će se Boeingovi avioni Dreamliner.

Na jednom letu će biti 40 putnika i posada, a to će uglavnom biti zaposlenici. Svi će proći ljekarske preglede i procjene.

Qantas želi početi s komercijalnim direktnim letovima od 2022. godine te povezati Sydney s New Yorkom i Londonom. Letovi će trajati 20 sati, a još uvijek nije poznato kako će putnici podnijeti putovanje.

“Ono što naučimo tokom testnih letova će biti neprocjenjivp”, izjavio je zvaničnih Qantasa Alan Joyce.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik