Hrvati za uskrsne blagdane potrošili 200 milijuna kuna manje nego lani

Bez autora
Apr 15 2020

Za uskrsne blagdane potrošili smo 14% manje nego lanjske, priopćili su iz HGK. U odnosu na lanjsko razdoblje od Velikog četvrtka do Uskrsnog ponedjeljka, kad je potrošnja u svim djelatnostima iznosila 1,4 milijarde kuna, potrošnja je ove godine bila manja za oko 200 milijuna kuna – ukupno 1,194 milijardi kuna.

- Iako je pad osjetan, ove brojke pokazuju da gospodarstvo nije stalo, unatoč posljedicama zabrane i ograničenja rada zbog koronavirusa - istaknula je direktorica Sektora za trgovinu HGK Tomislava Ravlić.

Prema podacima Porezne uprave, u promatranom razdoblju (od Velikog četvrtka do Uskrsnog ponedjeljka), ukupno je u trgovini fiskalizirano 976 milijuna kuna, a u trgovini na malo 838,2 milijuna kuna.

- Ako uzmemo u obzir da u ove brojke nisu uključeni rezultati prodaje OPG-ova online kanalima koji su osjetno porasli u zadnjih nekoliko tjedana, možemo reći da se zasad sasvim solidno nosimo s krizom, odnosno da nema drastičnog pada potrošnje kojeg smo se svi pribojavali - zaključila je Ravlić.






Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik