Potrošači nemaju pun uvid u kvalitet robe i usluga

Bez autora
Nov 28 2012

Potrošači još ne mogu da budu sigurni u pogledu kvaliteta robe i usluga, a pogotovu njihovih cena, zbog čega to udruženje traži da se poštuju zakoni u toj oblasti. Ima slučajeva da trgovci koriste najrazličitije povode samo za to da bi povećali cene, zbog čega je neophodno obezbediti poštovanje zakona, prvenstveno o trgovini i konkurenciji i sprovođenja odgovarajuće kontrole. Neki trgovci kao dovoljan povod za poskupljenje iskoristili su cunami u Indoneziji, nestanak struje u Indiji, povećanje PDV-a, a neki su čak povećali cenu morske ribe zbog suše. U ovom trenutku u Srbiji ima više od 800 artikala, biocidnih proizvoda koji služe za „kućnu hemiju” među kojima su puderi, kreme, dezodoransi, od kojih samo 140 ima dozvolu i koji se uveliko prodaju na tržištu, zbog odsustva kontrole. Ne postoji ni odgovarajuća kontrola prilikom uvoza, a više od 60 odsto proizvoda koji se uvoze na evropsko tržište i koji su štetni potiču iz zemalja Dalekog istoka i događa se prisustvo alergena i čak kancerogenih materija u tkanini.

Potrošači nemaju pun uvid u kvalitet robe i uslugaPredsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije Goran Papović izjavio je da potrošači još ne mogu da budu sigurni u pogledu kvaliteta robe i usluga, a pogotovu njihovih cena, zbog čega to udruženje traži da se poštuju zakoni u toj oblasti.

Papović je, gostujući na TV Pink, rekao da ima slučajeva da trgovci koriste najrazličitije povode samo za to da bi povećali cene, zbog čega je neophodno obezbediti poštovanje zakona, prvenstveno o trgovini i konkurenciji i sprovođenja odgovarajuće kontrole.

On je istakao da su neki trgovci kao dovoljan povod za poskupljenje iskoristili cunami u Indoneziji, nestanak struje u Indiji, povećanje PDV-a, a da su neki čak povećali cenu morske ribe zbog suše.

Papović je naveo da u ovom trenutku u Srbiji ima više od 800 artikala, biocidnih proizvoda koji služe za „kućnu hemiju” među kojima su puderi, kreme, dezodoransi, od kojih samo 140 ima dozvolu i koji se uveliko prodaju na tržištu, zbog odsustva kontrole.

Papović je rekao da ne postoji ni odgovarajuća kontrola prilikom uvoza, navodeći da više od 60 odsto proizvoda koji se uvoze na evropsko tržište i koji su štetni potiču iz zemalja Dalekog istoka i da se događa prisustvo alergena i čak kancerogenih materija u tkanini.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik