Osim po duvan, lekove ili automehaničarske usluge, Hrvati će uskoro morati kod komšija u šoping i po bojlere. Tako najavljuje struka, koja upozorava da bi bojleri mogli uskoro da postanu predmet nove afere. Klasičnih plinskih bojlera od 2015. više nema na tržištu, a zalihe kompanija koje su ih proizvodile, kao i zalihe servisera, polako se tope. Tako da u slučaju kvara postoje dve opcije: skuplji bojler ili klasični, jefitniji, kupljen u susedstvu. EU sugeriše korišćenje štedljivih uređaja i sedam godina je preporučeni rok takvog aparata. Ukratko, na području Hrvatske se odavno ne prodaju klasični plinski bojleri jer nisu dozvoljeni, a na zapadnim tržištima uopšte i ne postoje.
Osim po duvan, lekove ili automehaničarske usluge, Hrvati će uskoro morati kod komšija u šoping i po bojlere.
Tako najavljuje struka, koja upozorava da bi bojleri mogli uskoro da postanu predmet nove afere. Klasičnih plinskih bojlera od 2015. više nema na tržištu, a zalihe kompanija koje su ih proizvodile, kao i zalihe servisera, polako se tope.
Tako da u slučaju kvara postoje dve opcije: skuplji bojler ili klasični, jefitniji, kupljen u susedstvu, piše Jutarnji.
EU sugeriše korišćenje štedljivih uređaja i sedam godina je preporučeni rok takvog aparata.
Ukratko, na području Hrvatske se odavno ne prodaju klasični plinski bojleri jer nisu dozvoljeni, a na zapadnim tržištima uopšte i ne postoje.