Uvoznici ugovarali cene bebi opreme?

Bez autora
Apr 26 2018

Inspektori Komisije za zaštitu konkurencije nedavno su bez najave obavili uviđaj u prostorijama privrednih društava "Keprom" i "Juglob" iz Beograda.Razlog su opravdane sumnje da su ove firme kao veliki uvoznici i distributeri opreme za bebe, zaključivale restriktivne sporazume kojima su utvrđivane cene proizvoda u daljoj prodaji.N enajavljeni uviđaj sproveden je na tri lokacije u Beogradu, pri čemu je prikupljena dokumentacija koja je od značaja za dalje postupanje Komisije.

Uvoznici ugovarali cene bebi opreme?Inspektori Komisije za zaštitu konkurencije nedavno su bez najave obavili uviđaj u prostorijama privrednih društava "Keprom" i "Juglob" iz Beograda.

Razlog su opravdane sumnje da su ove firme kao veliki uvoznici i distributeri opreme za bebe, zaključivale restriktivne sporazume kojima su utvrđivane cene proizvoda u daljoj prodaji.

Nenajavljeni uviđaj sproveden je na tri lokacije u Beogradu, pri čemu je prikupljena dokumentacija koja je od značaja za dalje postupanje Komisije.

Pored postupka ispitivanja povrede konkurencije, posebno u pogledu cenovne politike, Komisija je pokrenula i sektorsku analizu celokupnog tržišta bebi opreme.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik