Svjetski savjet za turizam i putovanja (WTTC) uvrstio je Crnu Goru među deset zemalja kojima se predviđa navjeći turstički uspon u svijetu. Destinacije na istoku sve su popularnije, a u 2013. samo će se potvrditi taj turistički trend. Zanimljivo je da se državama na Bliskom istoku predviđa najveći rast u oblasti turizma u narednih deset godina. Neke države na listi iznenađuju na prvi pogled. U izvještaju WTTC-a Katar zauzima prvo mjesto, dok je Azerbejdžan na drugom. Ogroman rast ekonomije, a samim tim i turističkog potencijala, te dvije zemlje ostavrile su isključivo zahvaljujući nalazištima nafte.
Svjetski savjet za turizam i putovanja (WTTC) uvrstio je Crnu Goru među deset zemalja kojima se predviđa navjeći turstički uspon u svijetu, objavio je CNN.
Destinacije na istoku sve su popularnije, a u 2013. samo će se potvrditi taj turistički trend. Zanimljivo je da se državama na Bliskom istoku predviđa najveći rast u oblasti turizma u narednih deset godina.
Neke države na listi iznenađuju na prvi pogled. U izvještaju WTTC-a Katar zauzima prvo mjesto, dok je Azerbejdžan na drugom. Ogroman rast ekonomije, a samim tim i turističkog potencijala, te dvije zemlje ostavrile su isključivo zahvaljujući nalazištima nafte.
Lista deset turističkih destinacija u usponu:
1. Katar
2. Azerbejdžan
3. Kirgistan
4. Tunis
5. Crna Gora
6. Uzbekistan
7. Kazahstan
8. Belorusija
9. Čile
10. Jordan