Crna Gora očekuje 1,5 miliona turista

Bez autora
Mar 31 2013

Interesovanje za ljetnje aranžmane u Crnoj Gori je veće nego prethodnih godina i buking je veoma dobar, tako da očekujemo veći broj turističkih dolazaka u ovoj godini. U Vladi procjenjuju da će Crnu Goru ove godine posjetiti 1,5 milion turista, te da će biti ostvareno 10 miliona noćenja. Na dosadašnjim sajmovima i berzama pokazano je veliko interesovanje za našu destinaciju. Posebno se ističe sajam u Beogradu, gdje su uspostavljeni novi kontakti, dogovorena je bolja avio konekcija i brojni paket aranžmani za ovo ljeto. Postoje velika očekivanja i od sajma u Moskvi. Lani je Crnu Goru posjetilo preko 234 hiljade turista iz Rusije. Crna Gora je jedina destinacija koja i u vrijeme ekonomske krize bilježi konstantan rast turističkih dolazaka i ostvarenih prihoda od turizma.

Crna Gora očekuje 1,5 miliona turistaInteresovanje za ljetnje aranžmane u Crnoj Gori je veće nego prethodnih godina i buking je veoma dobar, tako da očekujemo veći broj turističkih dolazaka u ovoj godini, kazao je u intervjuu Pobjedi sekretar Ministarstva održivog razvoja i turizma Zoran Tomić.

Prema njegovim riječima u Vladi procjenjuju da će Crnu Goru ove godine posjetiti 1,5 milion turista, te da će biti ostvareno 10 miliona noćenja.

"Na dosadašnjim sajmovima i berzama pokazano je veliko interesovanje za našu destinaciju. Posebno ističem sajam u Beogradu, gdje smo uspostavili nove kontakte , dogovorili bolju avio konekciju i brojne paket aranžmane za ovo ljeto. Imamo velika očekivanja i od sajma u Moskvi. Lani je Crnu Goru posjetilo preko 234 hiljade turista iz Rusije, istakao je on.

Tomić je naglasio da je Crna Gora jedina destinacija koja i u vrijeme ekonomske krize bilježi konstantan rast turističkih dolazaka i ostvarenih prihoda od turizma.

"Prošle godine smo prihodovali oko 700 miliona eura od turizma, a optimizam za ovu godinu baziramo na činjenici da smo svrstani među pet najbrže rastućih destinacija u svijetu i da prihodi od turizma u zadnjih nekoliko godina konstantno rastu, lani za 3,5 procenta", precizirao je Tomić.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik