Nakon što je kontaktirala sa irskom niskobudžetnom aviokompanijom Rajaner, crnogorska Vlada očekuje pozitivan ishod pregovora. To je nedavno potvrdila pomoćnica ministra održivog razvoja i turizma Željka Radak Kukavičić istakavši da bi to bio samo plus za Crnu Goru kao turističku destinaciju. Javno preduzeće Aerodromi Crne Gore je dio pregovaračkog tima, te Vlada još procjenjuje uslove koje bi trebalo da ispuni da bi neka niskotarifna aviokompanija došla na naše tržište. Javno preduzeće paralelno sa tom vodi razgovore i sa drugim niskotarifnim kompanijama. Da li i kada će doći do realizacije toga, danas ipak ne bih procjenjivao jer je to ipak vrlo skup projekat, sa vrlo jasnom refleksijom na ukupni vazdušni saobraćaj u Crnoj Gori.
Nakon što je kontaktirala sa irskom niskobudžetnom aviokompanijom Rajaner, crnogorska Vlada očekuje pozitivan ishod pregovora.
To je nedavno potvrdila pomoćnica ministra održivog razvoja i turizma Željka Radak Kukavičić istakavši da bi to bio samo plus za Crnu Goru kao turističku destinaciju.
Direktor Javnog preduzeća Aerodromi Crne Gore Milovan Đuričković za radio Antena M kaže da je to preduzeće dio pregovaračkog tima, te da Vlada još procjenjuje uslove koje bi trebalo da ispuni da bi neka niskotarifna aviokompanija došla na naše tržište:
"Javno preduzeće paralelno sa tom vodi razgovore i sa drugim niskotarifnim kompanijama. Da li i kada će doći do realizacije toga, danas ipak ne bih procjenjivao jer je to ipak vrlo skup projekat, sa vrlo jasnom refleksijom na ukupni vazdušni saobraćaj u Crnoj Gori. Vidjećemo, procijenićemo zajedno šta je osnovni interes države pa ćemo to i slijediti."
Popularne cijene u interesu su turista, ali i crnogorskih građana kaže Đuričković:
"Niskotarifne kompanije imaju svoj režim letjenja, vi znate da su te cijene popularne, ali svakako tim kompanijama se to nadomjesti preko drugih fondova. Tako da može biti benefita za turiste i građane, a država tek treba da izvede konačan račun nakon što sagleda koja je razmjera između podsticajnih fondova za dolazak tih kompanija i tog dijela koji se zove prihod."
Podsjetimo Rajaner je početkom aprila prošle godine odbio predloženi ugovor o budućoj saradnji sa Vladom, jer im nije bio po volji način plaćanja naknada za aerodromske usluge.