Beloruska avio-kompanija "Belavija" uspostavila je redovnu liniju između Minska i Beograda, sa sletanjem u Budimpešti, prenosi Beta. "Belavija" će na toj liniji leteti dva puta nedeljno, ponedeljkom i četvrtkom, avionom tipa "CRJ-100/200".Beloruski avion su na njegovom prvom letu iz Minska za Beograd na Aerodromu "Nikola Tesla" dočekali srpski ministar saobraćaja Aleksandar Antić, direktor Direktorata civilnog vazduhoplovstva Srbije Milan Živanović, beloruski ambasador Vladimir Čušev, kao i srpski poslanik Dragomir Karić.
Avio-kompanija "Belavija" iz Belorusije uspostavila redovnu liniju između Minska i Beograda, sa sletanjem u Budimpešti.
Beloruska avio-kompanija "Belavija" uspostavila je redovnu liniju između Minska i Beograda, sa sletanjem u Budimpešti, prenosi Beta. "Belavija" će na toj liniji leteti dva puta nedeljno, ponedeljkom i četvrtkom, avionom tipa "CRJ-100/200".
Beloruski avion su na njegovom prvom letu iz Minska za Beograd na Aerodromu "Nikola Tesla" dočekali srpski ministar saobraćaja Aleksandar Antić, direktor Direktorata civilnog vazduhoplovstva Srbije Milan Živanović, beloruski ambasador Vladimir Čušev, kao i srpski poslanik Dragomir Karić.
Zamenik generalnog direktora "Belavije" Igor Čerginec rekao je da u toj kompaniji očekuju da će nova linija, koja će povezati tri evropske prestonice, imati poslovni i turistički karakter.
"Uveren sam da će izazvati veliko interesovanje kod beloruskih, srpskih i mađarskih turističkih agencija", rekao je Čerginec na beogradskom aerodromu.
Generalni direktor Aerodroma "Nikola Tesla" Velimir Radosavljević istakao je da su uspostavljanju avio-saobraćaja između Beograda i Minska značajan doprinos dali najviši državni funkcioneri Belorusije i Srbije.
Beloruska avio-kompanija Belavija iz Minska leti za 42 destinacije u Evropi i Aziji. U floti trenutno ima šest aviona "boing 737-300" i "boing 737-500", 4 aviona "CRJ-100/200", 2 aviona "embraer 175" i tri aviona "tupoljev 154".