Na današnji dan u Crnoj Gori boravi preko 140.000 turista, što je za osam odsto više u odnosu na isti period prethodne godine, saopštila je Nacionalna turistička organizacija Crne Gore. Kako je ranije saopšteno iz NTO-a, pad je zabilježen u Tivtu gdje je devet odsto manje turista, dok je posjećenost ostalih opština na prošlogodišnjem nivou. Na graničnim prelazima je u ovom periodu zabilježen promet vozila za 29 odsto veći u odnosu na isti period prošle godine, promet vozila kroz tunel Sozina je veći za tri odsto, promet putnika na aerodromima je zapet odsto veći, dok je broj korisnika roaming usluga u našoj zemlji veći za četiri u odnosu na uporedni period lani. Da je turistička ponuda sjevernih i centralnih krajeva Crne Gore sve atraktivnija govori podatak da su Nacionalni parkovi tokom prethodne nedjelje zabilježili gotovo duplo bolju posjetu nego u isto vrijeme prošle godine, piše u saopštenju NTOCG.
Na današnji dan u Crnoj Gori boravi preko 140.000 turista, što je za osam odsto više u odnosu na isti period prethodne godine, saopštila je Nacionalna turistička organizacija Crne Gore.
Kako je ranije saopšteno iz NTO-a, pad je zabilježen u Tivtu gdje je devet odsto manje turista, dok je posjećenost ostalih opština na prošlogodišnjem nivou.
„Na graničnim prelazima je u ovom periodu zabilježen promet vozila za 29 odsto veći u odnosu na isti period prošle godine, promet vozila kroz tunel Sozina je veći za tri odsto, promet putnika na aerodromima je zapet odsto veći, dok je broj korisnika roaming usluga u našoj zemlji veći za četiri u odnosu na uporedni period lani. Da je turistička ponuda sjevernih i centralnih krajeva Crne Gore sve atraktivnija govori podatak da su Nacionalni parkovi tokom prethodne nedjelje zabilježili gotovo duplo bolju posjetu nego u isto vrijeme prošle godine", piše u saopštenju NTOCG.
Iz ove organizacije su naveli da je Call Centar Nacionalne turističke organizacije 1300 zabilježio je tokom prethodne nedjelje ukupno 579 poziva, od čega se 129 poziva odnosilo na pritužbe, dok se 446 poziva odnosilo na pružanje opštih informacija o brojevima telefona, smještajnim kapacitetima, manifestacijama, uslovima na putu i vremenskim prilikama.